Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçı öncesi yaşanan "Atatürk pankartı" krizi sonrası ortaya çıkan kaosa tepkiler çığ gibi yükseldi. 

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan maç öncesinde, Fenerbahçe Kulübü Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözünün yer aldığı pankartla sahaya çıkmayı talep etti. Galatasaray ise, "Ne Mutlu Türküm Diyene" pankartıyla maç öncesi seremonide yer almak istedi.

ATATÜRK TİŞÖRTLERİNE KARŞI REST!

Ancak Suudi yetkililerin bu taleplere olumsuz geri dönüş yapması, maça saatler kala krizi tırmandırdı. Tüm bunlar yaşanırken takımlar sahaya gitmeme kararı aldı.

Fenerbahçe ve Galatasaray kulübünün yöneticileri, maç öncesi ısınmada Atatürk fotoğrafının yer aldığı tişörtle sahaya çıkılmasına izin verilmemesi halinde, maçı oynamayacakları konusunda rest çekti.

Bu sırada Fenerbahçe'nin milli yıldızlarından İrfan Can Kahveci sosyal medya hesabı X'ten bir paylaşım yaptı. Üzerinde Atatürk resminin yer aldığı 100. yıl temalı tişörtünün olduğu fotoğrafı paylaşan İrfan Can Kahveci yaşananlara karşı tepkisini gösterdi. 

Milli oyuncunun bu paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. TFF'ye ve Arap yetkililere karşı tavrını gösteren İrfan Can Kahveci'ye destek mesajları yağdı. 

 

İrfan Can Kahveci'nin ardından Fenerbahçe'nin Hırvat kalecisi Dominik Livakovic de Atatürk tişörtü fotoğrafı paylaşarak takım arkadaşına destek verdi.

Galatasaray'ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu da sosyal medya hesabından İstiklal Marşı'nı paylaştı.

Cengiz Ünder de paylaşımında Atatürk'ün 'Yurtta Barış Dünyada Barış' sözünün yer aldığı sarı lacivertli tribünlerin fotoğrafını paylaştı.