Suudi Arabistan'ın, Süper Kupa maçında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sansür uygulamak isterken sergilediği tavır, Cristiano Ronaldo'nun transferi sırasında ülkedeki yasaların esnetilmesini akıllara getirdi.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Riyad'daki maça Atatürk tişörtü ve pankartlarıyla çıkmak istemesi, Suudi yetkililer tarafından "Daha önce bize bildirilmedi" bahanesiyle reddedildi. Stat koridorlarına ve iki takımın soyunma odası önüne polis yerleştiren Suudi yetkililer, Atatürk fotoğrafının yer aldığı pankart veya tişörtlere el konulacağı tehdidinde bulundu.

Yaşananların ardından Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi maça çıkmama kararı alırken, akıllara Cristiano Ronaldo'nun Al Nassr'a transferi sırasında, Suudi Arabistan'daki yasakların esnetilmesi geldi. 

RONALDO VE SEVGİLİSİ YASAKTAN MUAF TUTULDU

Arabistan'da evli olmayan çiftlerin birlikte yaşamasına yönelik yasak nedeniyle, Portekizli yıldızın sevgilisi Georgina Rodriguez ile Riyad'daki durumu merak konusu olmuştu.

Ünlü çift, Suudi Arabistan'daki bu yasaktan muaf tutuldu. O dönem konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Arap bir avukat, "Krallığın kuralları evli olmayan çiftlerin aynı evde yaşamasına izin vermiyor ancak artık bu tarz kurallar yalnızca ortada bir sorun veya suç varsa uygulanıyor. Eğer böyle bir durum yoksa görmezden geliniyor ve mutlu birlikteliği olan insanlara zulmedilmiyor." ifadelerini kullanmıştı.

FOTOĞRAFLARI DA OLAY OLDU

İkilinin birlikte yaşamasının yanı sıra, Rodriguez'in Instagram hesabından paylaştığı bikinili fotoğraflar da tartışma yaratmıştı. 

Ülke yasalarına göre bu şekilde yayınlanan fotoğraflar da yasak ve bu nedenle Rodriguez yoğun eleştirilere maruz kaldı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Georgina Rodríguez (@georginagio)'in paylaştığı bir gönderi