Mükemmel Uyum (Pitch Perfect) yıldızı Rebel Wilson, geçtiğimiz haftalarda Hollywood'un önde gelen isimlerinden Sacha Baron Cohen hakkındaki taciz iddialarıyla dikkat çekmişti.

Wilson, 2 Nisan Salı günü ABD'de okuyucuyla buluşan "Rebel Rising" isimli anı kitabında Cohen tarafından nasıl tacize uğradığına yer vermiş ve son zamanlarda bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarla da sık sık basında yer almıştı.

Ancak ünlü oyuncu, kitabıyla ilgili ciddi bir sorunla karşı karşıya... Kitap ABD'de mevcut olmasına rağmen, Wilson'ın doğduğu Avustralya ve Birleşik Krallık'ta basımı ertelendi.

Bu hafta başında iki ülkede de yayımlanması gerekirken kitabın yayıncısı HarperCollins, yayın tarihlerindeki son dakika değişikliğinin oyuncunun basın turu planlarından kaynaklandığını söyledi.

Yayınevinin bir temsilcisi yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Rebel Rising'in Birleşik Krallık ve Avustralya'daki yayını, Rebel Wilson'ın basın turlarıyla aynı zamana kaydırıldı."

"Rebel Rising" 25 Nisan'da İngiltere'de yayımlanacak, ancak Avustralya için henüz belirlenmiş bir tarih yok.

HarperCollins'in bir sözcüsü, "Önümüzdeki haftalarda yeni bir yayın tarihi paylaşabilmeyi umuyoruz" dedi. Ancak bazı kaynaklar da Baron Cohen'in olası herhangi bir yasal işlemi nedeniyle daha geç yayınlanacağını belirtti.

Cuma günü sosyal medyada paylaşım yapan Wilson da gecikmenin herhangi bir basın turundan kaynaklanmadığını ve arkasında başka birinin olduğunu öne sürdü.

Wilson, "Grimsby Kardeşler" filminin çekimi sırasında Baron Cohen'in kendisine soyunması için baskı yaptığını ve önceden izni olmadan müstehcen sahneler oynamasını isteyerek onu taciz ettiğini iddia etmişti. Cohen ise tüm bu iddiaları yalanlamıştı.

Wilson kitabında, Baron Cohen'in taleplerinden korktuğunu yazdı.

Wilson'la olan sürtüşmesi sırasında Cohen'in on yıldan fazla bir süredir evli olduğu Isla Fisher ile boşandıklarını duyurması da dikkat çekti.