Kayseri Yıldırımbeyazıt Mahallesi Dr. Sami İpek Caddesi'nde saat 18.00 sıralarında trafik kazası meydana geldi. Murat B. yönetimindeki 38 AU 139 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu takla atarak yol kenarındaki su kanalı bariyerlerine devrildi. 

Kazada sürücü Murat B. yaralanırken, çevredekilerin ihbarıyla bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonrası otomobilde sıkışan sürücü, bulunduğu yerden kurtarıldı. Murat B. sağlık ekipleri tarafından ambulansa bindirilirken, bu sırada kaza yerine gelen bir yakını otomobilin altına bakmak istedi. Polis ekiplerinin engel olması sonrası tartışma çıktı. 

Çıkan tartışma sonrası yaralı sürücü Murat B., ambulanstan inerek, yakınlarına müdahale eden polis ile tartışmaya başladı. Bir süre ambulansa binmeyen ve tedavi olmayı reddeden Murat B., "Çocuğa neden bağırıyorsun? Bırakın beni" diye polis ekiplerine tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bir süre ikna etmeye çalıştığı Murat B., ambulansa binerek, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Murat B.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Öte yandan, otomobil sürücüsü Murat B.’ye alkol testine girmeyi reddettiği için 20 bin 300 TL para cezası kesilirken, alkollü araç kullandığı gerekçesiyle de ehliyetine 2 yıl süre ile el konuldu.