İstanbul Kadıköy'de taksi şoförü Osman E.'yi (59) bıçaklayan 18 yaşından küçük üç şüpheli polis ekiplerince yakalandı. Şüphelilerden ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, biri tutuklandı.

TAKSİCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Olay, 5 Mart Salı günü saat 13.00 sıralarında 19 Mayıs Mahallesi İnönü Caddesi'nde meydana geldi. Yaşları 18'den küçük olan 3 kişi taksici Osman E.'yi bıçaklayarak yaraladı. 59 yaşındaki taksi şoförü ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili çalışma yapan polis ekipleri, şüphelilerin müşteri olarak taksiye binmek istediklerini, taksicinin ise lastiğinin patlak olduğunu bu yüzden kendilerini götüremeyeceğini söylemesi üzerine tartışma çıktığını ve saldırganlardan birinin Eker'i bıçakladığını belirledi.

BİRİ 14, İKİSİ 17 YAŞINDA

Polisler, şüpheli A.A.'yı (14) olay yerinde yakaladı. Çalışmaların devamında, diğer şüphelilerin O.Ş. (17) ve S.A. (17) olduğu tespit edildi. 5 Mart tarihinde S.A., 7 Mart'ta ise O.Ş. Beyoğlu'nda yakalandı. Şüphelilerin, gasp, yağma, yaralama, hırsızlık, yankesicilik, gibi suçlardan çok sayıda kayıtları olduğu, ayrıca O.Ş.'nin kamu malına zarar verme suçundan arandığı tespit edildi.

Şüphelilerden A.A. ve S.A. sevk edildikleri adli makamlarca serbest bırakılırken, O.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.