Taksim'de yeni yıla saatler kala İstiklal Caddesi'nde hareketlilik oluştu.

Yılbaşını İstiklal Caddesinde geçirmek isteyenler, yoğunluğa neden oldu. Polis ekipleri, İstiklal Caddesi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Ekipler, metrodan çıkanlara ve caddeye gelenlere üst ve çanta araması yaptı.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde çok sayıda sivil ve resmi polis ekipleri, olumsuzluklara karşı önlem aldı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı'na bağlı ekipler de Taksim Meydanı'nda denetim yaptı. 

KAMERALI TAKİP

Öte yandan Taksim Meydanı ve çevresine, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları kuruldu. Yılbaşı tedbirleri için Gezi Parkı'na konuşlandırılan mobil KGYS aracından Taksim, kameralarla takip ediliyor. 

ATLI DENETİM

İstiklal Caddesi'nde, yılbaşı öncesinde alınan tedbirler kapsamında, atlı polisler ve polis köpekleri de görevlendirildi. İstiklal Caddesi'nde atlı polislere ve polis köpeklerine, vatandaşlar ilgi gösterdi. Görenler, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

LÜKS ARAÇLAR ALANDA

İstanbul'da suç örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen ve mahkeme kararıyla emniyetin kullanımına verilen lüks otomobiller yılbaşında görevde.

Taksim Meydanı'nda görevlendirilen araçlar vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bazı vatandaşlar lüks polis araçlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ORTAKÖY'DE DE YOĞUNLUK OLUŞTU

Yılbaşına saatler kala Beşiktaş Ortaköy'de yoğunluk oluştu. Polis ekipleri ise önlemler aldı.

KADIKÖY'DE YOĞUNLUK

Yılbaşı nedeniyle Kadıköy Meydan ve Bağdat Caddesi'nde yoğunluk oluştu. Polis ekipleri, cadde üzerinde güvenlik önlemi aldı. Boğa heykeli çevresine gelen vatandaşlar, yılbaşı için hazırlanan ışıklandırmalar ve bina süslemelerine ilgi gösterdi.