İngiltere Championship ekiplerinden Türk iş insanı Acun Ilıcalı'nın takımı Hull City'nin başkan vekili Tan Kesler, Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylara ilişkin kişisel fikrini paylaştı.

Türk futbolunda son zamanlarda yaşanan olayların İngiltere'de şok ve kaygıyla karşılandığını dile getiren Kesler, yeşil sahadaki olayların ülke futbolunun imajı için kötü olduğunu kaydetti.

Kesler, sadece konunun biraz daha işin fanatizminden uzaklaştırılması gerektiğini düşündüğünü belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Talihsiz konular ama bunların içinde hepimizin bir sorumluluğu, yükümlülüğü var. Biz ülkemizi orada temsil ediyoruz. İngiltere'de konuyu açıklamaya çalışıyoruz. Ama aynı zamanda da bu tarz işler, görüntüler yaşanmasa herkes için futbol anlamında daha kıymetli olur diye düşünüyorum. İngilizler, taraftarı fanatizmden daha çok destekçi olmaya kanalize etmişler. Bunun yanında ciddi güvenlik önlemi alıyorlar. Biz de kendi ürünümüzü daha elit hale getirebilirsek, daha aslında talepkar bir duruma dönüştürebilirsek, o fanatizmi de eritebileceğiz ve o gördüğümüz görüntüler de olmayacak. İngiltere'de kural ne yapıyorsanız yapın, top oyunun içinde kalıyor. Biz de kalamıyor. Dolayısıyla kalmadığı için o pozisyonlar yorumlanmak zorunda kalınıyor." 

"PROJELERİMİZ ARASINDA İRLANDA'DAN TAKIMLAR ARTIK YOK"

Hull City Kulübü Başkan Vekili Kesler, İngiltere basınından ve Hull City taraftarından yapıcı, pozitif eleştiriler aldıklarını söyledi.

Yeni kulüp yatırımı çalışmalarına değinen Kesler, şunları söyledi:

"Projelerimiz arasında İrlanda'dan takımlar artık yok. Değişik projelerimize hizmet etmesi adına Slovenya'da takım bakıyoruz. Yunanistan'da da takımlarla konuştuk, baktık. Oradaki ortamı test ettik, projelerimiz devam edecek. Birden fazla kulüp sahibi olan yapıya inanıyoruz ve onu sürdürmeye çalışacağız ama doğru takım olmasını istiyoruz. Doğru proje olmasını istiyoruz. Hem rekabet etsin hem bizi üst seviyede temsil edebilsin. Aynı zamanda da üst düzey oyuncular yetiştirebileceğimiz, onlara oynama fırsatı tanıyabileceğimiz, genç oyuncuları tanıyabileceğimiz bir platform yaratmaya çalışıyoruz."

Kesler, seyircinin, taraftarın, sevenlerinin kendilerinden haber beklemesini istedi. Yunanistan dışında Balkanlar'da da görüşmeleri olduğunu dile getiren Kesler, "Her zaman Belçika'yı, Portekiz'i yakından takip ediyoruz. Yakın zamanda güzel haberleri başkanımız Acun Ilıcalı verir diye düşünüyorum. Ben sürprizi kaçırmayayım" açıklamasında bulundu.