Almanya'da oynanan EURO 2024 Son 16 maçında Avusturya'yı 2-1 yendiğimiz maçta iki golümüzü atan Merih Demiral, sevincini 'bozkurt' işaretiyle gösterdi.

UEFA tarafından 'siyasi' simge olarak kabul edilen işaret üzerine Merih Demiral hakkında soruşturma başlatıldı.

TFF, 30 sayfalık bir savunma yaptığı soruşturma sonrası UEFA, Merih Demiral için 2 maç men cezası kararı verdi. Karar futbol dünyasında büyük yankı uyandırırken Türkiye'den de büyük tepki aldı. 

"HEYKELİNİ DİKECEĞİM, HADİ BAKALIM..."

Tepki gösteren isimlerden biri de sığınmacılarla ilgili paylaşımları nedeniyle sık sık gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan geldi. 

UEFA ve Türkiye Fubol Federasyonu'na ateş püsküren Özcan X hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi: 

* Merih Demiral’a verilen cezayı şiddetle ve nefretle kınıyorum! Bu cezayı engelleyemeyen Futbol Federasyonunu lanetliyorum. Size söz Merih Demiral’ın BOZKURT işareti yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim! Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazsın bakalım!!!

* BOZKURT işareti Türk Milletinin sembolüdür! Herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir! Hollanda maçında protesto amaçlı tüm futbolcuların İstiklal Marşı sırasında BOZKURT işareti yapmalarını bekliyorum! Taraftar için de bu çağrım geçerlidir! Ne mutlu Türk’üm diyene