Fenerbahçe'de başkanlık seçimini kazanan Ali Koç, ilk olarak Aziz Yıldırım'ın yanına gitti ve rakibini kürsüye davet etti.

Sandıkların açılmasından sonra farkı açan Ali Koç, tebrikleri kabul ettikten sonra Aziz Yıldırım'ın locasına gitti. Aziz Yıldırım ve ekibiyle tokalaşan Ali Koç, efsane başkana birlikte kürsüye çıkmayı teklif etti.

Seçim sonuçları kesinleşmeden, Aziz Yıldırım'la birlikte sahneye çıkan Ali Koç, tribünlerdeki taraftarlardan büyük alkış aldı. Stat tünelinde çekilen görüntülerde, Ali Koç'un, sahaya çıkmadan önce "Başkanım üzerime bir ceket alayım, ayıp olmasın" diyerek, Aziz Yıldırım'a seslendiği duyuldu.

Sahneye çıktıktan sonra Ali Koç, Aziz Yıldırım'n elini havaya kaldırmak istedi. Ancak Aziz Yıldırım kabul etmedi. Yine de, ikili el ele tribünleri selamladıktan sonra Aziz Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'ye yakışan kongre yaptık. Bütün delegelere, hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık, yol haritasını çizdik. İnşallah Ali Koç ve yanındaki arkadaşları, bu harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçe'liyiz.

Aziz Yıldırım, konuşmasından sonra Ali Koç'a sarılıp, tebrik ettikten sonra stattan ayrıldı.

İki başkan adayı, seçimden bir gece önce Habertürk canlı yayına çıkmış ve 6 yıl sonra ilk kez bir araya gelmişti.