Muğla'nın Milas ilçesine bağlı olan ve tarihi M.Ö. 3000 yılına dayanan Kıyıkışlacık (İasos), çadır ve karavanların işgaline uğradı. 

İSTEYEN İSTEDİĞİ YERE ÇADIR KURUYOR

Yıllar içinde bir tatil beldesine dönüşen mahalle statüsündeki Kıyıkışlacık'ın Zeytinlikuyu mevkiinde yaşayan vatandaşların sozcu.com.tr WhatsApp ihbar hattına gönderdiği fotoğraflarda herkesin istediği yere çadır kurduğu, karavanını park ettiği görülüyor.

SİNEK VE KOKUDAN SOKAĞA ÇIKILMIYOR

Milas Belediyesi'nden de şikayetçi olan vatandaşlar çöplerin toplanmadığını, gece ortaya çıkan domuzların konteynerleri devirdiğini, sinek ve kokudan sokağa çıkamadıklarını dile getirdi.

Zeytinlikuyu'nun merkezinde bulanan Atatürk Parkı ile sahildeki bankların Milas Belediyesi tarafından söküldüğünü belirten bir vatandaş, şunları söyledi:

BANKLARI SÖKTÜLER

- Şubat ayında bankları söktüler. Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz seçim öncesi geldi. Bin tane vaatte bulundu. Seçildiği günden beri kayıp.

- Banklarımızdan ne istediniz? İsmi Atatürk olan bu parka yakışıyor mu? Spor aletleri kırık.

- Basketbol sahasının potası yok. İhale açtılar. Büfe yapmak için diktikleri ahşap yapı çürüdü. Halkın parasını çarçur etmeye kimsenin hakkı yok.

AKVARYUM GİBİ DENİZ PİSLİK DOLDU

Güllük açıklarındaki balık çiftliklerinin Zeytinlikuyu denizini mahvettiğini belirten bir tatilci ise "Akvaryum gibi olan denizimiz çiftliklerden gelen pisliklerle doldu. Bu da yetmezmiş gibi önüne gelen tekne bağlıyor, kaçak iskele kuruyor. Çöplerini sahile bırakıyor" dedi. 

UZUN SÜREDİR GİTMİYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın da Zeytinlikuyu'da yazlığı bulunuyor. Bakanken sık sık yazlığına giden Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğundan beri Zeytinlikuyu'na adım atmadı.

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz'un Halk Günü etkinliğini iptal etmesi dikkati çekti.