Eminönü'ndeki Tarihi Mısır Çarşısı'nda bulunan 123 yıllık Pandeli Lokantası'nın bacasında çıkan yangın çatıya sıçradı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü.

Yangın, saat 10.00 sıralarında Eminönü'nde bulunan Tarihi Mısır Çarşısı'ndaki 123 yıllık Pandeli Lokantası'nın bacasında bilinmeyen nedenle çıktı. Alevlerin çatıya sıçramasıyla yangın büyüdü. 

Yangına ilk müdahaleyi lokanta çalışanları yaptı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri merdivenlerle yangına 3 bölgeden müdahale etti.

Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, dumandan etkilenen 3 lokanta çalışanına ambulansta müdahale edildi. Yangın nedeniyle Mısır Çarşısı'nın ana kapısına şerit çekilerek kapatıldı. Çatıda soğutma çalışmaları yapıldı.

"YAPIDA ÖNEMLİ HASAR YOK"

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Burada konuşan Turan, "Mısır çarşımızın ön tarafında tarihi bir lokantamız var. Onun çatı katında bacadan kaynaklı olduğu düşünülen, bir yangın çıktı. Sağ olsunlar itfaiyemizin yerinde ve zamanında müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı, söndürüldü. Şu anda çatı arasında bir duman olduğu için o duman tahliyesi yapılıyor. Yapıda önemli bir hasar yok. İçerde cana ya da mala yönelik restoran haricinde, Mısır Çarşısı'nda da yapısal anlamda da herhangi bir sorun yok. Ama tabi ki bu tür tarihi yapılar da yangınlar önemlidir. Ama sağ olsun itfaiyemizin belediyemizin iş birliği ile beraber, trafiğe de kapalı bir alan burası onun için zamanında müdahil olundu. Şimdi birazdan da hem büyükşehir belediye ekiplerimiz, hem Fatih Belediyesi ekiplerimiz hem buradaki esnaf arkadaşlarımızla çatı katında temizlikler yapılacak" dedi.