AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Meclis'e gelmesi beklenen hayvan haklarıyla ilgili kanunda değişiklik öngören kanun teklifiyle ilgili yaptığı çalışmaları Cumhurbaşkanına sunacağını belirterek "Açıklamalarımı yapacağım, kanaatlerimi söyleyeceğim. Onun neticesinde Cumhurbaşkanımızdan sonra komisyona gelecek” dedi.

Yenişehirlioğlu, AKP grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yenişehirlioğlu, Meclis'e gelmesi beklenen hayvan haklarıyla ilgili kanun teklifinin ne aşamada olduğunun sorulması üzerine şöyle konuştu:

- Ben bütün paydaşlarla çalışmalarımı tamamladım. Bunların içinde akademisyenler, gazeteciler, toplum önderleri, mağdur aileler, sanatçılar, Türkiye'nin birçok yerinde ders veren hocalarımız, yurt dışında ders veren hocalarımız ciddi manada bir veri topladım. Şimdiye kadar yapılmamış bir çalışma bu.

TARİH KESİNLEŞMEDİ

- Bunun tamamını komisyon başkanımıza ve grup başkanımıza tevdi ettim. Şimdi Cumhurbaşkanımıza tevdi edeceğim. Onlara açıklamalarımı yapacağım, kanaatlerimi söyleyeceğim. Onun neticesinde Cumhurbaşkanımızdan sonra komisyona gelecek.

Yenişehirlioğlu, teklifin TBMM’ye ne zaman verileceği konusunda ise “Henüz belli değil. Yakın zamanda diyelim. Henüz kesinleşmedi” diye konuştu.