İlk devredeki oyunun galibi Ankaragücü, oyun üstünlüğünü sonuca yansıtamadı.

Orta saha bu işin omurgası. Sıfıra yakın bir işlev olunca hiç bir şey yapamazsınız. Oyun kurma yok. Geriye oynama ve sonra topu kaptırma çok olunca zor anlar oluşur. Musrati, Gedson ve Muçi yoktular ilk devre sahada. İstatistiklere baktım. Sıfır şut ve net gol pozisyonu yok. Bu durum kabul edilebilir değil Beşiktaş adına ama eldeki kadro bu. Ghezzal hâlâ adıyla oynuyor herhalde. Rashica ne zaman adam geçip pozisyon hazırlayacak? Kimseyi geçemiyor! Muleka bu takımın bir numaralı santraforu asla olamaz. Umut Meraş’ın kanadı koridor oldu. Svensson, Ghezzal’den savunma desteği alamadığı için fizik olarak yıprandı. İlk yarı bu kadar kötü oyuna rağmen gol yememek mucizeydi Beşiktaş için.

Masuaku varsa ve iyiyse kesin o oynar. Serdar Topraktepe, Rashica’ya fazla tahammül edemedi. Cenk Tosun oyundaydı ve Muleka kanat bölgesine geçmişti. En azından ilk devre oynanan çekingen futboldan sıyrılma gayreti vardı takımda. İki takım ikinci yarının büyük bölümün de fazla riske girmek istemedi. Bireysel hata kovaladılar.

Kupa yarı finali denince akla ister istemez güzel futbol arayışı geliyor. Dün akşamki maçın ilk yarısında Ankaragücü’nün iyi futbol girişimi dışında maçta kaliteyi mumla aradık. Morutan’ın aşil sakatlığı maalesef üzüntü vericiydi. Geçmiş olsun, zor sakatlık. Tur ikinci maçta belli olacak.

Elemeli maçlarda şanslar her zaman eşittir. Beşiktaş dün akşam ilk devre Santos etkisi yaşadı sanki. İkinci yarı bu görüntü biraz dağıldı ama takım iyi değil ve umut vermiyor.