Bu bir başarı öyküsüdür. Akhisar gibi şu anda alt liglerde kaybolan bir takımla Türkiye Kupası’nı kazanmak, Başakşehir gibi seyircisi parmakla sayılan bir kulüple lig şampiyonu olmak ve üst üste 2 sezon müthiş serilerle Galatasaray’ı şampiyonluğa taşımak önemli işler. Okan Buruk, son yılların en başarılı teknik direktörü olduğunu bir kez daha kanıtladı. Elbette kazanılan şampiyonluk Okan Buruk’un başarı öyküsüdür.

Konyaspor, kendi evinde oynadığı Fenerbahçe maçının kopyası gibi yine defansif başladı maça. 1 puan bana yeter mantığı zordur ve çoğu zaman işlemez. Rakibiniz şampiyon olacaksa işiniz şansa kalabilir. Bir de karşınızda Icardi varsa golü yeme ihtimaliniz artar. Attı yine Icardi.

İlk devre sahanın her yerinde Galatasaray vardı. Muslera yere bile yatmamıştı. İkinci yarı eyvah ben düşüyorum atak oynamalıyım düşüncesi sadece 4 dakika sürdü ev sahibinin. Icardi, Arjantin yeteneğini bu kez nefis topuk vuruşuyla gösterdi. Artık Mike Tyson ringe çıkmıştı sanki ve işi hemen bitirmek istiyordu. Berkan uzaktan vurdu bu kez.

Konya nakavt olmuştu. Galatasaray hiç zorlanmadı dün akşam. Konsantrasyon zirvedeydi. Derbi mağlubiyeti sonrası bütün takım bu maç için kenetlenmişti. Arada kadro anlamındaki büyük klas farkı maç boyunca kendini gösterdi. 37 maçta tam 102 puan kazanarak şampiyon olmak, Türk futbol tarihinde kırılması zor bir rekor olarak hatırlanacak.

Yağmur, çamur, fırtına, soğuk demeden takımını tribünleri her maçta doldurarak destekleyen Galatasaray taraftarı, büyük zaferde haklı olarak önemli pay sahibi oldu. Malzemecisinden doktoruna, futbolcusundan yöneticisine ve teknik direktörüne kadar şampiyonluğu kazanan Galatasaray’ı kutluyorum.