İstanbul’da TEM otoyolu üzerine bir benzinlik inşa ediliyor. Gaziosmanpaşa’daki belediye tesisinin yanında, eski TIR otoparkına yapılan benzinlik inşaatında ise usulsüzlük var. Çünkü Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kaynaklarına göre alanın ruhsatı yok. 

Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan alandaki ağaçlar da kesilmiş durumda. Ruhsatsız şekilde devam eden inşaatın etrafı tel örgülerle çevrildi. Benzinliğin kaba inşaatı da bitmek üzere. 

YÖNETİMDE AKP’Lİ İSİMLER VAR

Benzinliği yapan firmanın ise Güven Holding’e bağlı Güven Elif Otoyol İşletmeleri Anonim olduğu belirtildi. Bu firma ise iki ayrı şirketin birleşimiyle oluşturulmuş bir firma. Geçen yıl kuruldu.

Şirketin parçalarından Güven Asfalt şirketinin yönetiminde ise AKP’li isimler var. Şirket ortaklarından Hayrettin Coşkun, AKP Eski Ankara İl Başkan Yardımcısı. Diğer ortak Gürkan Dölekli ise AKP’li Eski Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli’nin akrabası. 

Şirket ortaklarının AKP’ye yakın olması, arsanın siyasi bağlantılar üzerinden alındığı iddialarını güçlendiriyor. Konuyla ilgili bilgi almak için şirkete ulaşmaya çalışsak da bir cevap alamadık. 

OTOYOLDAKİ TEK BENZİNLİK

İstanbul TEM otoyolu üzerinde açılacak benzinliğin bir özelliği daha var. Aynı zamanda tek olma özelliğini taşıyor. Çünkü otoyol üzerinde uzun bir mesafede başka bir benzinlik yok. Bu nedenle inşaatın tamamlanmasının ardından milyonlarca liralık kâr bekleniyor.