ABD'de bulunan Trails Carolina isimli, "vahşi doğa temelli terapi programı" uygulayan işletme, kimliği açıklanmayan 12 yaşındaki bir çocuğun Cumartesi sabahı ölü bulunduğunu açıkladı. Ölü bulunan çocuğun, ölmeden bir gün önce programa kaydolduğu belirtildi.

Polis departmanı olaya ilişkin soruşturma başlatırken, yetkililer, çocuğun otopsi sonuçlarını beklediklerini ve olayla ilgili daha fazla bilgi vermeyeceklerini söyledi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Genç bir hayatın trajik bir şekilde kaybedilmesiyle yıkıldık ve en derin taziyelerimiz öğrencinin ailesi ve sevdikleriyle birlikte.

* Önceliğimiz, olayın akılalmaz etkisini kabul etmek ve saygı duymak ve nedene ilişkin soruşturmanın bütünlüğünü korumaktır.

*  Kamuoyunu bilgilendirmenin gerekliliğini ve değerini anlamakla birlikte, ailenin mahremiyetini, öğrencilerimizin ve personelimizin gizliliğini ve refahını korumak önceliğimizdir.

NY Post'ta yer alan habere göre, daha önce işletmede çalışan eğitmen Jonathan Hyde, tesiste nitelikli ve lisanslı terapist olmadığını belirterek, "Bu çocuklardan bazıları kendilerini öldürmeye çalışıyor" dedi.