Barış Alper hücum bölgesinde görev yapınca takımın hücum etkisi artıyor. Hazırladığı atakta Zaha tam bir İcardi golü attı. Okan Buruk zengin kadrosunun içinde oyuncularını değişik bölgelerde kullanmayı çok seven ve bunu başaran bir teknik direktör. Cesaret, bir olayı gerçekleştirmenin yarısıdır derler. Okan Buruk cesaret ediyor ve uyguluyor. 

İlk devrenin büyük bölümünde kontrol Galatasaray’ın elindeydi. Sacha Boey ve Barış’ın olduğu kanat çok iyi işledi. Solda Kaan Ayhan sakin kaldı ve hatasız oyunuyla o bölgeyi rahatlattı. Kerem Demirbay formayı aldığından bu yana önemli işler yapıyor. Mertens rakip savunmanın dengesini bozmak için önde baskıyı iyi yaparken kafa vuruşu direkten dönmese maç Trabzospor adına daha erken zora girecekti. Abdülkerim’in sakatlığı kritik. Davinson Sanchez daha yeni iyileştiği için o bölgede sakatlığın durumuna göre sıkıntı yaşayabilir.

Ligde en çok direğe takılan takım Galatasaray. Sanchez’in kafa vuruşunda bu gelenek devam etti. Kerem Demirbay, Bundesliga günlerine süratle dönüyor. Zaha’ya olağanüstü bir top attı. Zaha’nın yerden vuruşu tam anlamıyla kaleciyi bitiren yere gitti. İkinci bölgeden hücum bölgesine çok çabuk geçen ve presli oynayan Galatasaray bu oyunun karşılığını hemen aldı. Gecenin oyuncusu Zaha bu kez asist yaptı Kaan Ayhan’a. Kaan Ayhan’ın vuruşu da mis gibi kalite kokuyordu. 

Trabzonspor'un sahaya çıkan kadrosunun gücü bu maça ortak olamazdı. Enis Destan’ın güzel golü maçın sonlarında geldi. Okan Buruk böylesine sıkı maç trafiğinde oyuncularını hazır tutup maçlara iyi hazırlıyor. Kerem Aktürkoğlu nefis bir gol attı. Son anlarda bir kez daha sahnede kendisi vardı. Trabzon'da son yılların en rahat galibiyetini aldı Galatasaray.