Meteorolojinİn tahmşin ve uyarılarına rağmen başta istanbul olmaj üzere yurdun batısı kara hasret kaldı. Beklenen kar yağışı bir türlü gerçekleşmedi. Ancak doğuda kış tüm şiddetiyle etkisni gösteriyor. 

Doğu Anadolu dün gece hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 23, Kars'ta 21, Erzurum'da ise 17 derece kaydedildi. En düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 31 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.

ARAÇLARI BATTANİYE İLE KORUDULAR

Erzurum'da dondurucu soğuk nedeniyle yol ve kaldırımlarda buzlanma meydana geldi. Park halindeki araçların camlarının buzla kaplandığı kentte, bazı vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerine battaniye örttü.

Cami bahçelerindeki şadırvanların etrafı buzla kaplandı, belediye ekipleri kar ve buz temizleme çalışmalarını sürdürdü.

Ardahan'da ise sabah iş yerlerine yürüyerek gidenler, dondurucu soğuk nedeniyle zor anlar yaşadı. 

KAŞLAR KİRPPİKLER BUZ TUTTU

Bazı vatandaşların kaş ve kirpikleri dondu, yol ve kaldırımlarda buzlanma oluştu. Ev ve iş yerleri camlarının da buz tuttuğu kentte, Kura Nehri bölgesinde pus oluştu.

Ağrı’da da dondurucu soğuklar nedeniyle ağaçlar kırağı tuttu. Murat Nehri ve derelerin buzla kaplandığı kentte, bazı yerlerde de sis meydana geldi. Taşlıçay ilçesinde de dereler buzla kaplandı.

EV VE İŞ YERLERİNİN CAMLARI BUZLA KAPLANDI

Kars'ta ise bina çatılarında buz sarkıtları oluştu, ağaç ve bitkiler kırağı tuttu. Bazı vatandaşlar, ev ve iş yerlerinin buzla kaplı camlarını temizlemeye çalıştı.

Sarıkamış'taki esnaflardan Serhat Gökmen, havaların çok soğuduğunu belirterek, "Gece eksi 20’leri gördük, camlarımız buz tuttu şimdi temizlemeye çalışıyoruz." dedi. 

Bazı esnaf da kar ve soğuklar nedeniyle yiyecek bulamayan sahipsiz hayvanları besledi.