Trabzonspor'un devre arasında kadrosuna kattığı Thomas Meunier, bordo-mavili takıma transfer süreci ve Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili La Derniere Heure'ye konuştu.

Fenerbahçe derbisinde yaşananlarla ilgili yaptığı açıklamaların ardından, X hesabından bir paylaşım yapan Meunier, "Yaptığım değerlendirmelerin bağlamından tamamen kopartılarak Türkiye’de servis edilmesini büyük bir şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayım." dedi.

Belçika basınına verdiği röportajda, "Şişeler, bozuk paralar, çakmaklar, cıvatalar, hatta restoranda kullanılan bir tepsi. Her seferinde birine bir şeyler isabet ediyordu. Bıçaklı bir adam da vardı" ifadelerini kullanan 32 yaşındaki Meunier, X hesabındaki paylaşımında "Daha sonra da taraftarlarımızı suçlayan birçok paylaşımın da sahte olduğunu farkettim." şeklinde konuştu.

Meunier'in röportajı ve X hesabından yaptığı paylaşım, şu şekilde:

'KAZANIRSANIZ TANRI GİBİSİNİZ'

"Pazar günü özel bir maç oynandı. Fenerbahçe maçında yaşananlar olağanüstüydü. Kulüp üyeleri bana olayların hiç bu kadar büyümediğini söyledi. Çok fazla gerginlik vardı. Türkiye'de lig çok tutkulu. Bu gerçekten sevdiğim bir şey ama tabii ki şiddet değil, tutku. Türkiye'de futbol için özel bir atmosfer var. Eğer bir deplasmanda oynuyorsanız, rakip taraftarlar oldukça düşmanca, insanlar duygusal ve genellikle aşırı. Ya hep ya hiç. Kazanırsanız tanrı gibisiniz, kaybederseniz sizi kimse tanımaz. Takdir ettiğim şey bu sıcaklık."

'İLK KEZ BÖYLE BİR ATMOSFER GÖRDÜM'

"Elbette Fenerbahçe maçının çok sıcak geçeceği konusunda uyarılmıştım ama bunu beklemiyordum. İlk kez gerçekten böyle bir atmosfer gördüm. İki takım arasında bir yolsuzluk geçmişi var. Anladığım kadarıyla Trabzonspor, şike yüzünden 2-3 şampiyonluğunu Fenerbahçe'ye kaptırmış. İki kulüp arasında bir nefret var."

'BATSHUAYI'NIN HAREKETİ GEREKSİZDİ'

"Batshuayi, Muay Thai yapabildiğini göstermek istedi. Bu hareket gerekli değildi. Çünkü, taraftarın sadece soyunma odasının girişini engellemek için onun yanından geçmek istediğini görebilirsiniz. Diğer Fenerbahçeli oyunculara ne olacağını bilmiyorum. 3 aydan 1 yıla kadar ceza alabileceğinden bahsediyoruz. Çünkü, ortada bir nefsi müdafaa yok. Örneğin bir oyuncu, zaten bir güvenlik görevlisi tarafından yere yatırılmış bir taraftara yumruk atıyor."

'F.BAHÇELİ OYUNCULAR ŞANSLIYDI'

"Olaylardan korkmadım ama uzun sürdü. Her 5 dakikada 1 maç duruyordu. Çünkü sahaya bir şeyler atılıyordu. Şişeler, bozuk paralar, çakmaklar, cıvatalar, hatta restoranda kullanılan bir tepsi. Her seferinde birine bir şeyler isabet ediyordu. Bıçaklı bir adam da vardı. Dürüst olmak gerekirse, Fenerbahçeli oyuncular daha fazla taraftar olmadığı için şanslıydı. Bu bir tuzaktı. Çok daha kötü olabilirdi. Kavgayı canlı olarak yaşamadım çünkü yenilgiden iğrenerek hemen soyunma odasına gittim."

MEUNIER: SÖZLERİM BAĞLAMINDAN KOPARILDI

Trabzonspor'un deneyimli sağ beki, Belçika'daki sözlerinin Türk basınında yankı uyandırmasının ardından, X hesabından bir paylaşım yaptı: 

Fenerbahçe ile oynadığımız maça yönelik kendi ülkemde yaptığım değerlendirmelerin bağlamından tamamen kopartılarak Türkiye’de servis edilmesini büyük bir şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayım.  

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte hızlıca soyunma odasına gitmem sebebiyle sahada yaşananlara yönelik yorumlarım doğal olarak sosyal medya paylaşımlarından görebildiğim kadarıyladır. Zaten daha sonra da taraftarlarımızı suçlayan birçok paylaşımın da sahte olduğunu farkettim.

Tüm bunların sonucunda taraftarlarımızın ve futbol kamuoyunun asılsız haberlere ve çarpıtmalara asla itibar etmemesini rica ediyorum.