Trabzonspor'un anlaşmaya vardığı Belçikalı sağ bek Thomas Meunier, sözleşme imzalamak üzere Trabzon şehrine geldi.

Borussia Dortmund'daki kariyerine nokta koyduktan sonra Trabzonspor'u tercih eden 32 yaşındaki Meunier, teknik direktör Abdullah Avcı ile görüşme gerçekleştirdikten sonra kararını vermekte zorlanmadığını dile getirdi.

Kulübün liderliğini yapmak ve takıma destek olmak amacıyla Trabzonspor'a geldiğini söyleyen Meunier, şu ifadeleri kullandı:

"Kulübümüzle yaptığımız görüşmeler hep olumlu geçti zaten. Gelmeden önce hocamızla görüntülü görüştük. Orada duyduğum ifadeler, kulübün bana anlattığı proje gerçekten beni çok mutlu etti. Onları duyduktan sonra çok fazla düşünmeme gerek kalmadı."

"İSTANBUL BÜYÜKLERİNE KARŞI..."

"Biz daha önce Denswil ile oynamıştık. Hem onunla görüştüm hem de Süper Lig maçlarını takip etme fırsatım olmuştu. Takımımız her zaman zirve mücadelesi veren bir takım. İki sene önce şampiyonluğu kazanmış ve tarihe not düşmüş bir takım olduğunu biliyordum. İstanbul'un büyüklerine karşı zirve mücadelesi sürdüreceğiz, bunun içinde yer almaya ve destek vermeye geldim."

"AVCI'NIN BANA SÖYLEDİKLERİ..."

"Borussia Dortmund'la son dönemde sıkıntılar yaşadığımı söyleyebilirim. Hocamızın bana söyledikleri, duymak istediğim şeylerdi. Takımın aradığı profil olarak takıma liderlik edebilecek, tecrübelerini gençlerle paylaşacak birini arıyorlardı. Ben de takımın projesini dinledikten sonra fazla düşümedim açıkçası."