Sosyal medya platformu TikTok'ta 'Laz kızı' adlı hesaptan müstehcen içerikli yayın yapan Gül Hatun'un para topladığı öne sürülmüştü. Bunun üzerine polis tarafından 35 yaşındaki Gül Hatun Kartal'daki evinde gözaltına alınmış, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Konuya ilişkin soruşturma tamamlandı.

160 BİN LİRA KAZANDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Gül Hatun'un yayında 160 bin lira kazandığını söylediği ancak olayın duyulmasının ardından hesabını kapattığı ve soruşturma başlatıldığı anlatıldı.

İddianamede Hatun'un savunmasına da yer verildi.

Gül Hatun savunmasında bir süredir çalışmadığı, TikTok'ta yayın açtığı ve takipçilerinin hediyeler gönderdiğini, bu hediyelerin kendi hesabına nakit olarak aktardığını söyledi.

"BİR KERE DAHA HEDİYE ATIN"

Gül Hatun savunmasının devamında dosyada bulunan görüntülerin ocak ayında yayınlandığını, "Güzel bir şey var. Onu da giyeceğim. Bir kere daha hediye atın" diyerek takipçilerinden para talep ettiğini, yayında özel bölgelerini açtığını ve bunu para kazanmak için yaptığını ifade etti.

Gül Hatun Tiktok'tan 30 bin lira kazandığını ve yaptıklarının suç olduğunu bilmediğini de belirtti. 

2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

İddianamede müstehcen içerikli görüntülerin herkese açık olan bir platform üzerinden çocukların da serbestçe girip görebileceği şekilde alenen paylaşıldığı değerlendirilerek üzerine atılı suçu işlediği belirtildi.

Gül Hatun hakkında 'müstehcenlik' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.