Mathew Ables isimli bir sosyal medya kullanıcısı, 23 Ocak’ta yaptığı paylaşımında, orijinal değeri 244 TL (8 dolar) olan biletin üzerinde "Büyülü Krallık" yazan ve Mickey Mouse ile Disney kalesinin eski bir tasarımının yer aldığını gösterdi.

Ables, dolapta tozlanan biletin üzerinde "hiç kullanılmadığını" ve "son kullanma tarihi olmadığını" fark ettiğinde aklına Walt Disney World’e gitme fikrinin geldiğini ekledi.

Bu yüzden Orlando, Florida'ya uçmaya ve parka gidip içeri girmek için bileti kullanıp kullanamayacağını test etmeye karar verdi. TikTok paylaşımı daha sonra onun söz konusu bileti parka giriş için kullanmak istediğini ve bunun eski olduğunu açıkladığını gösterdi.

Talihli adamın girişimi başarılı oldu ve Disney World giriş kalesine doğru yürürken "Bunun gerçekten işe yaradığına inanamıyorum" diye belirtti.

Güncel 1 günlük giriş biletinin "orijinal değerinin 20 katından daha pahalıya mal olacağını" ve 1978'de 8 dolardan 2024'te 5 bin TL'ye (164 dolar) çıktığını belirterek paylaşımını sonlandırdı.

Büyük ilgi gören video şu ana kadar bir hafta içinde 9,2 milyon görüntüleme, 943 binin üzerinde beğeni, 50 binin üzerinde yer imi ve 3.800'ün üzerinde yorum topladı.