Sosyal medyada Jay adıyla bilinen bir TikTok kullanıcısı, kendisini duvarı tekmelerken gösteren bir video paylaştıktan sonra viral oldu.

İlginç olaya göre, ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki evinin mutfağında tadilat yapan işçiler, Jay'in kedisini yanlışlıkla alçıpanın arkasına hapsettiklerini fark etmediler. 

İş bittikten sonra kontrol etmeye giden Jay, alçının içinden gelen miyavlama sesiyle şok oldu.

Yetkililerle konuştuktan sonra, kendisine "duvarda bir delik açmasını" tavsiye edildi. Ardından yeni döşenen sıvayı dakikalarca bıçakla parçaladıktan sonra kedi serbest kaldı ve sahibiyle buluştu.

2,4 milyondan fazla izlenen videoda Jay'in polisle telefonda konuşurken alçıpanı parçalamaya çalıştığı görülüyor. Bu sırada talihsiz kedi de, geçilebilecek kadar büyük olmayan delikten bakıyor.

Sosyal medya kullanıcılarının çoğu video sahibinin yanında yer alırken işçileri, yanlışlıkla yapılmış gibi görünse bile, kediyi hapsettikleri için eleştirdiler.

Bir kullanıcı, "Bu aslında beni ağlamayı başardı, bu kadar üzüldüğüm için çok üzgünüm." derken bir diğeri de inşaat işçilerine karşı hissettiği öfkeyi ve onlarla nasıl "başa çıkacağını" hesapladığını dile getirdi. 

Hatta bazıları işçileri kasten kediyi içeriye kapatmakla suçladı. Üçüncü bir kullanıcı, “Kesinlikle biliyorlardı. İnsanlar kedilere çok kötü davranıyor ve bu kalbimi kırıyor” diye yazdı.

Ancak bazıları da Jay'i, daha fazla sorumluluk alması gerektiğini iddia ederek, "yetersiz bir sahip" olduğu için eleştirdi.