'Arzu', 'Tapılacak Kadın', 'Sekreter' filmlerinde oynayan Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Tolga Savacı 60 yaşında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

"YÜREĞİM KANIYOR!"

Ölüm haberini bir süredir ABD'de birlikte yaşadığı eşi Nermin Bezmen "Yüreğim kaynıyor! Kaybettim dev yürekli sevdiceğimi. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna. Ben yerle gök, yangınlarla buzlar arasında kayıplarda. Canım Sibel, Zeynep Savacı, canım evlatlarım Pamira, Cazım, Ariella... Canım torunlarım Pia, Shaya, Luna derin acımızı acımızı yaşıyoruz" sözleriyle duyurdu.

Tolga Savacı'nın ölümünün ardından ünlü isimler sosyal medyadan duygularını paylaştı.

HÜLYA AVŞAR

"Çok üzgünüm."

BANU ALKAN

"Büyük acı. Nurlar içinde uyu Tolga. Üzüntüm tarifsiz."

AYDAN ŞENER

"Canım Tolga... Şu an üzüntümü tarif etmem mümkün değil. Adam gibi adam sözünün en somut karşılığıydın sen. Hem güzel hem özel bir insandın. Ne çok anımız var. Çok erkendi... Mekanın cennet olsun. Seni hiç unutmayacağım."

HAMDİ ALKAN

"Çok güzel işler yaptık, keyifli anılar biriktirdik seninle.. Ve bir anda kahredici haberin geldi.. Canım kardeşim Tolga, huzur içinde uyu."

AYŞEGÜL ALDİNÇ

"Ah canım güzel adam. Huzur içinde uyu. Ne zarifti, ne kibardı. Birlikte 'Yeşil Bir Dünya' filminde oynamıştık. Eşi sevgili Nermin Bezmen'e, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dilerim."

ZÜLFÜ LİVANELİ

"Tolga'nın kaybı bizi çok sarstı. Huzurla uyusun."

YALÇIN DÜMER

"Canım arkadaşım şaka mı bu, çok üzgünüm çok..."

SERPİL ÇAKMAKLI

"Yine çok sevdiğim meslektaşım, arkadaşım, güzel insan Tolga Savacı'yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Tüm güzel insanlar teker teker aramızdan ayrılıyor. İnsan hayatı her an, her saniye değişken bir yol... Acı sürprizlerle son bulurken her zaman ölümün varlığını unutuyor aklımıza dahi getirmiyoruz. Acılı ailesine kız kardeşleri canım Sibal Savacı, Zeynep Savacı eşi Nermin Bezmen'e sabırlar diliyorum. Mekanın cennet olsun boncuk gözlüm, huzurla uyu... 3 film çektik seninle çok güzel anılar biriktirdik. Bir gün dahi kimseyi kırmadın, incitmedin güle güle..."

MESUT YAR

"Çok üzgünüm. Nur içinde yat Tolga Savacı."

MEHMET ALİ ERBİL

"Canım kardeşim nurlar içinde uyu."

YEŞİM SALKIM

"Benim eski arkadaşım nasıl üzüldüm... Suadiye yılları hepimiz gençtik ama çok erken oldu huzurla uyu dünya güzeli adam."

ITIR ESEN

"Çok üzgünüm... Ailesine ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Devrin daim olsun Tolga Savacı."

MİNE ÖZBEK

"İyiler neden hep erken gider? Güzel bir insandı Tolga Savacı. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

CEM DAVRAN

"Çok üzücü bir haber... Uzun yıllar önce bir filminde sesi olmuştum, çok gençtik, hayat çok acayip, huzur içinde uyusun."

ZAFER ALGÖZ

"Tolga Savacı'yı kaybettik… Sevenlerinin  başı sağ olsun, Allah rahmet eylesin."