Tour Of Antalya'nın Demre-Antalya etabını Bahrain Victorious Takımı'ndan Matevz Govekar, 3 saat 28 dakika 08 saniye ile kazandı. 

Demre'den verilen starta 172 sporcu katıldı. Düne göre sadece bir sporcu yarıştan çekildi. Genel Klasman Birincisi Tartelotto sporcusu Timothy Dupont ile ilk 100 arasında sadece 10 saniyelik bir zaman farkı oluşmuştu. 

Genel Klasman birincisi Tarteletto-Isorex sporcusu Timothy Dupontun Magenta renkli formayı giymesinden sonra fodepar (Nötral start) 1.4 kilometre olarak gidildi ve gerçek start 12.33'te verildi. 11'inci kilometre toplu halde geçildi. Etabın ilk büyük mücadelesi 28inci kilometrede cereyan etti. Sporcular Fraport TAV Antalya'nın sponsorluğunda Beyond Antalya Prim kapısı için sprinte başladı. Çizgiyi ilk geçen sporcu Alpecin-Deceuninck Takımından Jensen Plowright oldu. Polti-Kometa Takımı'ndan Erik Fetter ikinci, Kinan Racing Takımından Thomas Lebas ise üçüncülüğü elde etti.  

Etabın 44,6 kilometresinde Diana Travel sponsorluğundaki sprint prim kapısı geçildi. Bu prim kapısına da tahmini varış olarak 13.44 gösterilmesine rağmen peloton prim kapısına beklenenden 14 dakika erken girdi. Çizgiyi ilk geçen sporcu Tudor Takımı'ndan Hannes Wilksch oldu. İkinciliği Alpecin-Deceuninck Takımı'ndan Fabio Den Bossche aldı. Üçüncülüğü de yine Tudor Takımı'ndan Aivaras Mikutis elde etti. Kapı geçildikten sonra yedi sporcu atak yaptı ve ilk ciddi kaçış grubu oluştu

TIRMANIŞ BAŞLIYOR 

55'inci kilometrede gerçekleşecek tırmanış primini alabilmek için yokuşçular bir bir atak yaparken Genel Klasman Birincisi Tarteletto-Isorex Takımı'ndan Timothy Dupont'un geride kaldığı görüldü. Corendon Airlines sponsorluğundaki turuncu mayo için sporcular yine kıyasıya bir mücadelenin içine girdi. Tırmanış primini ilk alan sporcu Beykoz Belediye Takımı'ndan Natnael Berhane oldu. İkinciliği Bike-Aid Takımı'ndan Anton Schiffer, üçüncülüğü China Glory Takımı'ndan Willem Jakobus Smith, dördüncülüğü TDT-Unibet Takımı'ndan Cedrid Bakke Chirstophersen, beşinciliği de Tudor Takımı'ndan Alois Charrin elde etti. 

VE SON TIRMANIŞ KAPISI DA GEÇİLDİ 

Etabın son tırmanış kapısı 90'ıncı kilometrede gerçekleşti. Terengganu Takımı'ndan Anatoliy Budyak en yüksek prim puanını alan sporcu oldu. Finişe 20 kilometre kala zaman farkı 25 saniyeye ardından 15 saniyeye kadar düştü. Finişe 5 kilometre kala pelotonda hareketlenmeler başladı. Peloton toplu finişi yaptı. Finişi ilk geçen sporcu Bahrain-Victorious Takımı'ndan Matevz Govekar etabın galibi oldu. Yarınki etapta genel klasmanda birinciliğe yükselen Polti Kometa Takımı'ndan Giovanni Lonardi Magenta renkli mayoyu giyecek. 

MAYOLAR SAHİPLERİNİ BULDU 

Genel klasman liderine verilen Akra sponsorluğunda Magenta Mayoyu Polti Kometa Giovanni Lonardi elde etti. 23 yaşındaki İtalyan sporcuya mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Metin Cengiz giydirdi. En iyi sprintere verilen Diana Travel Sarı Mayoyu Polti Kometa Giovanni Lonardi elde etti. En iyi tırmanışçıya verilen sponsorluğundaki Corendon Airlines Turuncu Mayoyu Beykoz Belediyesi Spor'dan Natnael Berhane kazandı. Beyond Antalya klasman liderine verilen Fraport TAV Antalya Airport sponsorluğundaki Yeşil Mayoyu Rembe Pro Cycling Team Sauerland Takımı'ndan Paul Wright kazandı.