59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun beşinci gününde koşulan 177.9 kilometrelik Bodrum-Kuşadası etabını kazanarak TUR’daki 2'nci zaferini elde eden DSM-Firmenich takımından Tobias Andresen, ‘’Zaferim tesadüf değil. Sezon boyunca çok sıkı çalıştık. Daha önceki etaplardan aldığımız güvenle bugün rahat bir yarış çıkardık’’ dedi.

'RAHAT BİR YARIŞ ÇIKARDIK'

Yarış sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Danimarkalı sporcu, “Zaferim tesadüf değil. Sezon boyunca çok sıkı çalıştık. Daha önceki etaplardan aldığımız güvenle bugün rahat bir yarış çıkardık. Fakat ben aslında bu güce sahip olduğumuzu ve parçaları yerine oturttuğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

Etap öncesi takım arkadaşı Jakobsen’le çalışma kararı aldıklarını ve finiş için bir pratik yapmak istediklerini ifade eden sporcu, “Son virajda aramızda aldığımız karara göre benim sprinte varmam istendi. Fabio son tırmanışın ardından bacaklarını ağır hissettiğini ve işi bana bıraktığını söyledi. Etap bitişinde Fabio’nun arkamdan ikinci olduğunu görmek de beni şaşırttı. Onun asılmayacağını düşünmüştüm” şeklinde konuştu.

Öte yandan Tobias Lund'un birinci, Fabio Jakobsen'in ikinci olduğu etapta üçüncülüğü Caja Rural'dan Iuri Leitao aldı. 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na yarın 160.1 kilometrelik Kuşadası-Manisa (Spil Dağı) tırmanış etabı ile devam edilecek.