Trendyol Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Abdülkadir Ömür'ün sözleşmesi karşılıklı olarak sona erdirildi.

Borda-mavili ekip 24 yaşındaki milli futbolcu ile karşılıklı olarak anlaşılarak sona erdirildiğini TFF'ye bildirdi.

Aralık ayındaki Başakşehir maçında oyundan çıkarken tribünler tarafından protesto edilince o günden bu yana hiçbir maça ve antrenmana çıkmayan Abdülkadir Ömür, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiliz ekibi Hull City'ye resmen transfer oldu.

Ömür'ün transferinden elde edilen geliri açıklayan Trabzonspor, şu duyuruyu yaptı:

Profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür'ün, Hull City'ye kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Hull City, Kulübümüze, sözleşme fesih bedeli olarak 2.500.000.-EUR ödeme yapacaktır. Anlaşma kapsamında; Hull City'nin, oyuncu ile sözleşmesi devam ettiği süre boyunca İngiltere Premier Lig'e çıkması halinde, Kulübümüze, 2.500.000.-EUR daha ödeme yapacaktır. Ayrıca, Kulübümüze, oyuncunun bir başka kulübe kiralanması ve/veya kesin transferinin gerçekleşmesi halinde elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %50'si ödenecektir. Yine anlaşma uyarınca, oyuncunun Türkiye'ye transferi durumu söz konusu olması halinde öncelik hakkı Kulübümüze ait olacaktır.

Abdülkadir Ömür, altyapısından yetişiği Trabzonspor'da 211 resmi maça çıkıp 25 gol attı ve 36 asist yaptı.

TRABZONSPOR'DAN KAP AÇIKLAMASI

Bordo mavili ekip, Abdülkadir Ömür'ün sözleşme feshiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür arasındaki 31.05.2027 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir.

LIAM ROSENIOR: "HEMEN ANLADIK"

Hull City Teknik Direktörü Liam Rosenior, Abdülkadir Ömür transferi sonrası şunları söyledi:

Abdüş'le ilk kez Antalya'da Trabzonspor'la oynadığımız bir hazırlık maçında karşılaştım ve ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu hemen anladık. Transfer olabileceği konusunda bilgilendirildiğimizde, takımımıza gerçek kalitede birini kazandırmak için harika bir fırsat olduğunu düşündük. Türkiye Süper Ligi'nin kazanılmasında büyük rol oynadı ve milli takım için de oynadı. Taraftarlar onu izlemeyi çok sevecek; kilidi açabilen, gol pozisyonu yaratabilen ve atabilen, harika bir final pası ve şutu olan biri. Oyuncuları geçebilen, düşük bir ağırlık merkezine sahip ve topa sahip olduğunda çok çalışan olağanüstü bir teknik futbolcu. Onun futbol kişiliğini seviyorum.