Trabzonspor Kulübü'nün Başkanı Ertuğrul Doğan, kulübün ekonomik ve sportif anlamda sürekli büyümesinin en büyük hayali olduğunu açıkladı. Trabzonspor Dergisi'ne özel bir yazı kaleme alan Doğan, ekonomik istikrar ve sportif başarının kendileri için vazgeçilmez iki temel ilke olduğunu vurguladı.

Doğan, "Neden ekonomik istikrar? Çünkü artık deniz bitti. Kulüplerin gelirleri yarı yarıya düştü. Başta pandemi dönemi, ardından dövizde yaşanan aşırı yükselme borçların katbekat artmasına yol açtı. Buradan çıkışın yolu, yeni gelir kaynakları için projeler üretmek, doğru transfer politikası ve sponsorluklardır. Ne forma ne mağazalarımızdaki ürün ne de kombine ve bilet satışları yaraya merhem olmuyor artık. Sevgili taraftarlarımız, bu güzide kulübün başkanı olarak en büyük hayalim, borçsuz ve kendi kaynaklarıyla sürekli büyüyen, gelişen ve başarıdan başarıya koşan bir Trabzonspor'dur." ifadelerine yer verdi.

"UÇURUMUN KENARINA GETİRDİ"

Başkan Doğan, kulübün karşı karşıya olduğu ekonomik zorluklara rağmen, borçsuz bir gelecek ve sürekli gelişim yolunda önemli adımlar attıklarını belirtti. Doğan, "Devamını da getirmek zorundayız. Ekonomik başarı olmadan da sportif başarıyı asla yakalayamayız. Ülkemizde sportif başarı sürekli gerilerken, kulüplerin borçları da artmıştır. Yani başarı yok ama borçlar artıyor. İşte bu ters orantı herkesi uçurumun kenarına getirmiştir. Biz bugün, buradan dönmenin mücadelesini veriyoruz. Evet sıkıntılı olacak ama inanıyorum ki olacak ve düzlüğe çıkacağız." sözlerine dikkat çekti.

"KALİTEYİ YÜKSELTMELİYİZ"

Ayrıca, sportif başarı için gerekli adımların atılması gerektiğine işaret eden Doğan, "Amacımız tek başına altyapımızdan A takıma çıkacak oyuncu sayısını artırmak değildir. Bu sayıyı artırırken kaliteyi de yükseltmek durumundayız. Daha büyük hatalar yapmamak için gelecek vadeden gençlerimizi geliştirmeliyiz. Yukarıda da bahsettiğim gibi doğru transfer politikası uygulamalıyız. Elbette yılların getirdiği sorunları bugünden yarına çözmek mümkün değil. Bizler, çözüm ve başarmak için buradayız. Trabzonspor'umuzu hak ettiği günlere kavuşturmanın en büyük idealimiz olduğunun bilinmesini isterim." ifadelerini kullandı.