Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor'un sahasında Fenerbahçe'yi konuk ettiği karşılaşma, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle bir süre durdu.

Dev maçta 50. dakika oynanırken Trabzonspor tribünlerinden sahaya yabancı madde yağdı. Bu maddelerden biri Fenerbahçe'nin Sırp yıldızı Dusan Tadic'e isabet etti. Kendisini yere bırakan Dusan Tadic'in yanına giden hakem Halil Umut Meler, taraftarların yabancı madde atmayı sürdürmesi üzerine yardımcılarını yanına çağırdı.

Anons yapılmasını isteyen Halil Umut Meler, oyunu tekrar başlatmaya hazırlanırken, bu kez de yardımcı hakemin yanına düşen torpil nedeniyle bir kez daha maçı durdurdu. Yaklaşık beş dakika duran karşılaşma, yapılan anons sonrası kaldığı yerden devam etti.

Halil Umut Meler, 64. dakikada Trabzonspor'un kaydettiği gol sonrası bir anons daha yapılmasını istedi. Trabzonspor tribünlerinden atılan yabancı maddelerin durmaması sonucu ikinci kez anons yapılırken, bordo-mavili futbolcular da taraftarlardan sakin olmalarını istedi.

Karşılaşmanın uzatma dakikalarında Fenerbahçe kalecisi Dominik Livakovic'in sakatlandığı pozisyonda da tribünlerden sahaya yabancı madde atıldı. Livakovic, çenesine isabet eden madde nedeniyle tevasinin tamamlanmasının ardından oyuna geri döndü.