Süper Lig'de Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası çıkan olaylara ilişkin gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 13 kişiden, beşi tutuklandı.

Sahaya ilk giren maskeli Hasan Çetinkaya ifadesinde, şu sözlere yer verdi:

Almanya'da yaşıyorum. Maç için Trabzon'a geldim. Karşı takımın futbolcularının tahrik edici hareketleri nedeniyle bir an kendime hakim olamayınca sahanın içine girdim. Amacım futbolculara ‘Soyunma odasına gidin’ demekti. Sonra onların bana doğru koştuğunu görünce kendimi savunmak için gard aldım. Ancak ben kimseye vurmadım. Karşı taraftan darbe alarak yere düştüm. Yerdeyken de tekmelendim. Sahaya girdiğim için pişmanım. Sonrasında asıl mağdur ben oldum.

8 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında gerçekleşen Süper Lig maçı sonrasında meydana gelen kargaşa sebebiyle gözaltına alınan 13 şahıstan, mahkemeye çıkarılan 5'i tutuklanırken, 8'i adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Sahaya ilk giren ve yüzünü maskeyle gizleyen Hasan Çetinkaya, Mahmut Halil Küçükalioğlu, Kadir Olgun ve Fenerbahçe takımının kalecisi Dominic Livakovic'e müdahalede bulunan Oğuzhan Bulut, 'Basit yaralama girişimi' suçlamasıyla tutuklandılar.

Ayrıca, mahkemeye sunulan suçlamalarda, sahaya girip Fenerbahçe oyuncularına korner direğiyle saldırmaya çalışan Engin Taşkın'ın elindeki korner direği, bir silah olarak değerlendirildi. Taşkın, 'Silahla basit yaralama girişimi' suçundan tutuklandı.