Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor'un evinde Fenerbahçe ile oynadığı karşılaşmanın ardından bordo-mavili taraftarlar, sahaya inerek Fenerbahçeli futbolcculara saldırdı.

Güvelik güçlerinin önlemekte zorlandığı olaylar sonrası soyunma odasına gitmeye çalışan Fenerbahçeli futbolcuları, Trabzonspor'un savunma oyuncuu Eren Elmalı korumaya çalıştı. Kendisini taraftarların önüne atan ve sarı-lacivertlilerin tünele girmesine yardımcı olan Eren Elmalı'nın hareketi, gündem oldu.

Bir yandan taraftarları sakinleştirmeye çalışan, diğer yandan da Fenerbahçeli futbolcuları tünele yönlendiren Eren Elmalı'nın bu hareketi, sosyal medyada büyük takdir topladı.

MAÇ İÇİNDE DE LIVAKOVIC'İ KORUMUŞTU

Eren Elmalı, maç esnasında da Fenerbahçe kalecisi Dominik Livakovic'e atılan yabancı maddeleri engellemek için, Hırvat kaleci ile tribünler arasında set olmuştu.

Maçta uzatma dakikaları oynanırken yaptığı bir kurtarış sonrası bileğinden sakatlanan Livakovic, kalenin içinde kendisini yere bırakmıştı. Bu sırada tribünlerden Livakovic'e doğru yabancı madde atılmaya başlanmıştı.

Eren Elmalı, Livakovic'in arkasına geçerek tribünlerden tecrübeli eldivene gelecek yabancı maddeleri engellemeye çalışmıştı. Eren Elmalı, bir yandan da taraftarlara sakin olmaları çağrısında bulunmuştu.