Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Gençlerbirliği ile Ankara'da Eryaman Stadı'nda karşılaşan Trabzonspor'da teknik direktör Abdullah Avcı, maç öncesi yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalarda saha zeminini eleştirdi. Avcı, canlı yayında "Zemini görüyorsunuz. 2 gün önce Ankaragücü de burada oynamak istemiyor. Bugün Gençlerbirliği de burada oynamak istemiyordur, biz de oynamak istemiyoruz" dedi.

Avcı'nın sözleri sonrasında Trabzonspor Kulübü de resmi X hesabından zeminden fotoğraflar paylaştı ve "Marka değeri, futbolcu sağlığı" notunu düştü.

AVCI: BU DEĞİŞMEYECEK Mİ?

Canlı yayındaki sözlerini sürdüren Avcı, "Tribünler bomboş. Oyun kalitesi düştü. Bugün ligimizde baktığında, İstanbul'da bir takıma gideceğiz mesela, hangi stadyumda oynayacağımızı bilmiyoruz. Hiçbir kriteri yok mu, bu değişmeyecek mi? Marka değerinden bahsederken bunu nasıl değiştireceğiz? Biz bu oyunu nasıl oynayacağız? Nasıl marka değerini oluşturacağız? Bu oyun sağlıklı zeminde oynanır" ifadelerini kullandı.

"DEĞİŞMEYECEK BİLİYORUM"

Ülke futbolundaki sıkıntılara da değinen Avcı, "TFF açıklama yapıyor mu, Süper Kupa finali oynanmadı, onunla ilgili bir açıklama var mı, yapılacak mı? Neden, bu oyun nasıl gelişecek? Hastalık var, deprem var, biz oynuyoruz. Hiçbir cevap verilmeyecek. Her hafta hakemleri konuşuyoruz. Benim de canım yandı geçen hafta. Sıkıştım, anlatmak istedim. Bunu sporcu sağlığı için, marka değeri için anlatıyorum. Üzülüyorum, biraz rahatlamak ve konuşmak istedim. Umarım değişir, değişmeyecek biliyorum. Devletimiz bu kadar stadyum yaptı, zeminine bakmıyoruz. 2 gün sonra başka bir maç oynanacak burada. Buna cevap verilmeyecek, bunun düzeltilmesi için bir şey yapılmayacak" şeklinde konuştu.