Süper Lig'in 30. haftasında oynanan ve Türk futbol tarihinin unutulmak istenecek gecelerine eklenen Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili bordo-mavili takımın Hollandalı savunma oyuncusu Stefano Denswil, açıklamalarda bulundu.

Ülkesinde yayın yapan De Telegraaf ile bir sohbet gerçekleştiren 30 yaşındaki Denswil, yaşananlar karşısında şok olduğunu belirtip yerde bıçak gördüğünü söyledi.

Her şeyin bir anda olduğunu belirten Trabzonsporlu oyuncu, "Trabzonspor-Fenerbahçe arasındaki bir maç, ister Trabzon'da ister İstanbul'da oynansın, her zaman son derece çekişmeli olur çünkü ezeli rakibimiz Fenerbahçe'dir. Ancak bu sefer maçta hiç bu kadar zehirli bir atmosfer yaşamamıştım" ifadelerini kullandı.

"AMA BURASI TÜRKİYE"

"Bu futbolun bir parçası değil, bunu görmek istemezsiniz ve buna göz yumulamaz ama burası Türkiye.."

"YERDE BIÇAK GÖRÜLÜYOR"

Taraftarları tarafından kendilerine tepki gösterilmediğini belirten Denswil, maç bittikten sonra taraftarların Fenerbahçeli oyuncuları aradığını ifade ederek, "Görüntülerde birisinin köşe bayrağını yerinden çıkarıp Fenerbahçeli oyuncuyu kovaladığını gördüm. Ayrıca sahada yere düşmüş bıçak da gördüm" dedi.

"KENDİ GÜVENLİĞİNİZİ DE DÜŞÜNMENİZ GEREKİYOR"

Olaylar yaşanmaya başladığı sırada soyunma odasında olduğunu söyleyen Denswil, "Olaylar başladığı sırada neredeyse soyunma odasındaydım. Kısa süre içinde sahada onlarca taraftar vardı. Tabii ki olayları yatıştırmaya çalıştım. Trabzonsporlu oyuncuların Fenerbahçeli oyuncuları güvenli bir şekilde içeri sokmaya çalıştığını gördüğünüz videolar da var" dedi.

30 yaşındaki futbolcu, sözlerine, "Ancak böyle bir anda kendi güvenliğinizi de düşünmek zorundasınız, bu yüzden geç kaldığım için bir noktada içeri gitmeye karar verdim" diye devam etti.