Olay, saat 02.00 sıralarında Antalya'nın Kepez ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre; Önder Çakır ile Neşet Güçlü, trafikte seyir sırasında tartıştı. İki sürücü araçlarını yol kenarına çekerek, tartışmayı sürdürdü. 

OLAY YERİNDEN KAÇTI

Bir süre sonra Neşet Güçlü (51), yanında taşıdığı bıçakla Önder Çakır'ı (45) kalbinden 1 kez bıçakladı ve otobüsüyle kaçtı. Araçta 8 yaşındaki kızı ile bulunan Önder Çakır'ın eşinin ihbarıyla bölgeye ekipler sevk edildi. Özel bir hastaneye kaldırılıp, ameliyata alınan Çakır, kurtarılamadı.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, otobüsüyle kaçan servis şoförü Neşet Güçlü'yü yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Güçlü'yü yakalayıp, gözaltına alındı. 

Diğer yandan Çakır'ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Çakır'ın eşi Meryem ile kardeşi Öner Çakır, sabah saatlerinde morga geldi. 

KALBİNE SAPLAMIŞ

İşlemleri tamamlanan cenazenin, Burdur'da toprağa verileceği öğrenildi. Öner Çakır, şunları söyledi:

- Kardeşim, akşam eşi ve çocuğuyla evine giden adam. Kırmızı ışıkta duruyor, yeşil yanar yanmaz arkasında duran araç kornaya basarak, selektör yapmış. Kardeşim de elini kaldırmış, el işareti yapmış. Karşı taraf ne dedi, Allah bilir. Sonrasında iniyor ve olduğu gibi bıçağı saplıyor. Ne vurma var ne bir şey var. Gidiyor, bıçağı saplıyor. Dövüşürsün, kavga edersin dersin ki bu adam gitti direkt olarak bıçağı sapladı. Bıçağı göğsünün olduğu yere, kalbine saplamış. Çocuğunun ve eşinin yanında öldürmeyi hesaplamış.

'OLAY BİR ANDA GERÇEKLEŞTİ'

Neşet Güçlü, Cinayet Büro Amirliği'ndeki ifadesinin ardından sağlık kontrolüne götürüldü. Sağlık kontrolü çıkışında Güçlü, basın mensuplarının "Çakır'ı çocuğu ve eşinin yanında neden öldürdünüz" sorusunu cevapsız bıraktı. 

İşlemleri tamamlanan Güçlü, adliyeye sevk edildi. Diğer yandan Neşet Güçlü'nün verdiği ifade ortaya çıktı. Güçlü, ifadesinde, "Trafikte tartışma yaşadık. Önder Çakır kendi arabasından indiği esnada elini belinde götürünce tabanca ya da başka bir şey çıkaracağını düşündüm. Olay bir anda gerçekleşti. Ne olduğunu anlamadım ve hatırlamıyorum" dedi.