Yeniden ABD Başkanı olmak için yarışan Donald Trump'ın 18 yaşındaki en küçük oğlu Barron, Cumhuriyetçi Parti'nin delegelik teklifini reddetti.

Annesi Melania Trump'ın ofisinden yapılan açıklamada, "Barron'ın  Cumhuriyetçi Parti'nin davetinden onur duyduğu, ancak önceden belirlenen işleri nedeniyle görevi üzülerek reddettiği" kaydedildi. 

Cumhuriyetçilerin Florida örgütü, ön seçimde Barron Trump'ın babasını temsil edeceğini ve delege olacağını duyurmuştu. 

Trump ise, oğlunun kararını desteklediğini söyledi. 

'KORUMACI ANNE MELANIA'

Donald Trump, daha önce küçük oğlunun ilk siyasi girişimi olarak görülen delegeliğini mutlulukla karşıladığını belirtmişti. Eski Başkan, Barron'ın siyasete ilgi duyduğunu da anlatmıştı.

Öte yandan kaynaklar, oğlunun delege olmasına eski First Lady Melania Trump'ın şiddetle karşı çıktığını aktardı. 

Gelecek hafta liseden mezun olacak Barron'ın Wisconsin'de temmuzda düzenlenecek Cumhuriyetçi Partisi'nin kongresine katılıp katılmayacağı da merak ediliyor.

Donald Trump'ın diğer çocukları Donald Jr., Eric ve Tiffany Florida'da delege olarak görev yapacak. Babasının yönetiminde ön planda olan Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner ise seçim kampanyasında yer almayacaklarını duyurmuştu.

Eşinin siyasi çalışmalarına nadiren katılan Melania Trump, son dönemde bazı kampanya etkinliklerinde yer alıyor. Eski First Lady'nin Trump'la evliliğinden olan tek çocuğunu kamuoyu önünde görünmemesini tercih ettiği belirtiliyor.

Melania Trump'ın Maryland'de özel bir okulda okuyan Barron'ın mahremiyeti konusunda çok korumacı olduğu da söyleniyor. 

Donald Trump, son günlerde yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniel'la cinsel ilişki yaşadığı ve ona "sus parası" ödediği suçlamasıyla yargılandığı davayla gündemde.