Sakaryaspor'un teknik direktörü Tuncay Şanlı, Trendyol Süper Lig'deki MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor arasındaki karşılaşmada yaşanan, hakem Halil Umut Meler'in saldırıya maruz kalması olayına ilişkin görüşlerini paylaştı. Şanlı, "Bütün paydaşların suçu var. Umarım bu yaptırımlar daha şiddetli olur." ifadelerini kullandı.

Rüstemler Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şanlı, hakem Meler'e yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

"Futbol konuşamıyoruz maalesef. Daha önce de dile getirmiştim, hep hakem konuşuyoruz, hakem üzerinden yorumluyoruz ama kendimizi suçlamıyoruz, yetkililer kendini suçlamıyor." diyen Şanlı, şöyle devam etti:

Futbol konuşmanın bir anlamı da yok. Ciddi anlamda rezil olduk, hiç yakışmadı. Bizler nasıl hata yapabiliyorsak teknik adamlar, oyuncular olarak. Hakem de insan, o da hata yapabilir. Bütün paydaşların suçu var. Umarım bu yaptırımlar daha şiddetli olur. Kınıyoruz ama her zaman kınadığımız gibi sonuç elde edemiyoruz maalesef sadece konuşuyoruz. İcraata geçmiyoruz umarım bu sefer icraata geçilir.

Diğer taraftan, Rüstemler Tesisleri'ndeki antrenmanda Şanlı'nın liderliğinde, Sakaryaspor oyuncuları dinamik ısınma hareketleri ve pas çalışmaları gerçekleştirdi.

Yeşil-siyahlı takım, yarınki antrenmanla hazırlıklarına devam edecek.