AKP’nin Ankara adayı ilan edilen Turgut Altınok seçim çalışmalarına başladı. Ankara'nın en büyük ilçelerinden biri olan Yenimahalle'de seçmenle buluşan Turgut Altınok Ankara için yapacaklarını anlattı. 

Ankara'nın AKP'li başkanı Melih Gökçek'in dönemine göndermede bulunan Altınok "Açık konuşuyorum geçmişte hatalarımız ve eksiklerimiz olmuşsa bunları da telafi edeceğiz. Hepimiz hata yapabiliriz, yanlışlarımız olabilir, kurumsal olmayabilir, kişi olabir, şahıs olabilir..." dedi. 

GÖKÇEK TAKİBE ALDI

2009 yılında Turgut Altınok’un adaylığının engellenmesinde büyük rol oynayan ABB eski Başkanı İ. Melih Gökçek, 15 yıl sonra Altınok’u sosyal medyadan takibe aldı. Gökçek, AKP’nin Ankara adayı ilan edilen Altınok’u sosyal medyadan takip etmeye başladı.

Gökçek, 2009 yılında kendisi AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunda yıldızı barışmayan Altınok’un önünün kesilmesinde büyük gayret gösterdi. Erdoğan, hakkında bazı görüntüler ortaya çıkan Altınok’u yeniden aday yapmadı.

Altınok, bu durumdan en çok Gökçek’i sorumlu tuttu, yıllardır bu iki isim arasında soğuk rüzgarlar esti. Ancak 31 Mart 2024 seçimi için Altınok’un aday yapılması ikili arasında zoraki bir yakınlaşmayı beraberinde getirdi. Gökçek, sosyal medya platformu X’den Turgut Altınok’u takip etmeye başladı.

“YAVAŞ’TAN KURTARACAĞIZ”

AKP Ankara Milletvekili olan Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek de Altınok’la İl Başkanlığında düzenlenen törende konuştu.

Osman Gökçek, ilçelerde AKP’li belediyelerin icraatlarını anlatarak büyükşehri yeniden almak istediklerini belirterek, “Ankara’da büyük bir değişim olacak. Ankara’yı Yavaş’tan kurtarıp, Altınok’a teslim etmiş olacağız diye düşünüyorum” dedi.

Altınok, "Şentepe'ye doğru bir metro da uzanmalı. Batıkent'te de sitelerimiz var. Batıkent'teki sitelerimize de Keçiören'den destek olduk. Bahçeleri, çevre düzenlemeleri, çöp kovalarına destek olduk. Sitelerimizin de bütün ihtiyaçlarını gidereceğiz. Ankara'da artık 'yavaş' yıllara son vereceğiz. Ankara'da 'ok' gibi hizmet dönemini ve Ankara'mızın altın çağını hep beraber başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Ankara'nın kentsel dönüşümlerle ilgili problemlerinin olduğunu kaydeden Altınok, "Yenimahalle'de eskiyen dokular var. Ankara'mızın birçok yerinde kentsel dönüşüm projelerimiz olacak. Keçiören'imizin yüzde 80'i. Artık eskiyen Ayrancı, Emek, Bahçelievler, Seyranbağları, Balgat, Dikmen ve bunun gibi birçok Çankaya'da da acil kentsel dönüşüm bekleyen yerler var. Ama şuna da inanın adaletli hizmet edeceğiz. Oy versin, vermesin, bütün başkentin hizmetkarı olacağız. Asla ayrım yapmayacağız. Ben herkesin başkanıyım yazmakla olmuyor. Bu icraatla olacak" diye konuştu.