TFF 3. Lig 2. Grup'ta sezonun son karşılaşmasında Batman Petrolspor, Turgutluspor'u kendi evinde 3-2 mağlup etti. Bu maçın ardından Elazığspor'dan gelen şike iddiaları gündeme damgasını vurdu.

Elazığspor, Turgutluspor kalecisi Zekeriya'nın performansını sorgulayarak, maçtaki bazı gollerin kasıtlı olarak kendi kalesine atıldığını öne sürdü. İddialara göre, Zekeriya topu elleriyle bilinçli olarak ağlara göndermişti. Ancak Turgutluspor bu suçlamalara karşı sert bir açıklama yaparak iddiaları reddetti.

Turgutluspor'un yaptığı yazılı açıklamada, kulübün değerlerine ve tarihine vurgu yapıldı:

Biz Turgutlusporuz; Kurucularımızdan aldığımız terbiye, adalet, çizdiği yol ve gösterdiği değerler bizim anayasamızdır. Turgutlusporumuz yense de yenilse de şerefiyle ve haysiyeti ile var olmuş, onurlu duruşuyla var olmaya devam edecektir. Bundan şüphe duyanlar, kendi geçmişlerine bakmaları en büyük arzumuzdur. Ligin son maçı olan ve kimin ne olacağı bizi hiç ilgilendirmeyen Batman Petrolspor ile oynadığımız maça oyuncularımız bu düşünce ile çıkmış, şerefiyle oynamış ve 90 dakika boyunca bu düşünce ile mücadele etmiş, maç sonunda da kazanan rakibinin elini sıkıp sahadan ayrılmıştır. Geçmişte nasılsa bundan sonra da hep böyle olacaktır. Sahada oldukları süre boyunca kulübümüz etik kurallarına uygun bir şekilde mücadele etmiş oyuncularımız, gerek Elazığspor Kulübü gerekse Elazığspor’a yakın sosyal medya hesapları taraftarından spor ahlakına, etiğine sığmayan, açıkça suç teşkil eden ima ve ithamlarda bulunulmuştur. Bizler gibi herkes kendine yakışan tavrı ortaya koyar.