Almanya'da doğan ve kariyerini ilerletmek için genç yaşta ABD'nin Los Angeles kentine taşınan Türk süper orta sıklet boksör adayı Cem Kılıç 29 yaşında ölü bulundu.

Kılıç'ın vefatı Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç tarafından da teyit edildi. Gözgeç, "Eski milli boksörlerimizden birinin ölüm haberini öğrenmiş bulunuyoruz. Kederli yakınlarına sabır diliyoruz. Huzur içinde yatsın" ifadelerini kullandı.

Kılıç, 2014'te ilk profesyonel maçına çıktıktan sonra 18 kez ringe çıkmış ve sadece bir kez, Ocak 2020'de Amerikalı Steven Nelson'a kaybetmişti. Kılıç, 11'i nakavt olmak üzere 17 kez ringden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Son dövüşünü Ağustos 2022'de Marco Delgado'ya karşı kazandı.

ABD'ye ilk taşındığında Kılıç'la birlikte yaşamış olan eski menajeri Shane Shapiro, ölüm haberini öğrendikten sonra duygusal bir anma mesajı yayınladı.

Shapiro, şu ifadeleri kullandı:

Şu anda böyle bir şey yazacağımı hiç düşünmemiştim. Şok içindeyim. RIP Cem Kılıç, bana şans veren ilk dövüşçü, Almanya'dan Los Angeles'a taşınan, 7 yıl benimle yaşayan ve ailemin bir parçası olan biri. Bilenler bilir. Ben ve Cem her zaman yan yanaydık... Çok fazla iniş çıkışımız oldu ve her zaman aynı fikirde değildik, ancak birlikte yaptığımız anılar asla solmayacak. Her zaman hatırlanacaksın... RIP "Şampiyon" Cem Kılıç. Birlikte savaştık.

Kılıç, efsanevi antrenör Freddie Roach yönetiminde Manny Pacquiao ve Amir Khan'ın yükselişi sayesinde Amerika'nın en tanınmış spor salonlarından biri olan Wild Card Gym'de düzenli olarak antrenman yapıyordu.

Wild Card, Kılıç'ın vefat haberinin ardından Instagram'da bir paylaşımda bulundu:

Cem Kılıç'ın vefatını duymak bizi çok derinden üzdü' diye yazdılar. Çok erken gitti. Kılıç ailesine ve vefatından etkilenen herkese başsağlığı diliyoruz. Huzur içinde yat, Cem. Seni çok özleyeceğiz.