Beks Gemi İşletmeciliği yönetimindeki Beks Bodrum tanker gemisi, Tunus-Malta arasında seyir halindeyken batmak üzere olan mülteci teknesine yardım etti.

Beks Bodrum tanker gemisi, Tunus-Malta arasında seyir halindeyken, boğulmak üzere olan 120 mültecinin bulunduğu tekneye yardım etti.

Geminin mürettebatı, mültecileri gemiye alarak gıda yardımında bulundu.

GEMİDEN BENZİN İSTEMİŞLER 

Gemiye alınan 139 mülteci İtalya Sahil Güvenlik Ekiplerine teslim edildi. Yaşananları anlatan gemideki Mühendis Seyit Özman, “İçinde çok sayıda insan vardı, küçük bir gemiydi. Yola devam etmek için bizden benzin talep ettiler. Ancak gemiye yaklaştığımızda geminin su almaya başladığını gördük, onlarda bunu fark etti. Yakınlarda başka gemi yoktu. Gemiye alma durumunda kaldık, yoksa muhtemelen öleceklerdi" dedi.

Kurtarma anları gemi personelinin cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Mültecilerin sağlık durumlarının yerinde olduğu öğrenildi.

Suriye, Filistin, Mısır, Etiyopya ve Cezayir gibi farklı milletlerden insanlar olduğunu anlatan Özman, başta 139 kişiyi, aradan bir saat geçince de bir kişiyi daha kurtardıklarını anlattı. Geminin, seyrine devam ettiği belirtildi.