Dedeağaç'taki sınırda Meriç nehri hattında elektronik sigara kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen Yunan-Türk ortak suç şebekesi çökertildi. Yedi Yunan, iki Türk vatandaşının tutuklandığı açıklandı.

Batı Trakya’daki Dedeağaç ilinde Türkiye-Yunanistan sınırında Meriç nehri hattında elektronik sigara kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen Yunan-Türk suç şebekesi çökertildi. Yunanistan polisinden yapılan açıklamada bir suç şebekesinin Meriç Nehri üzerinden tekneyle Türkiye'ye elektronik sigara kaçırdığına ilişkin bilgilerin ele geçirilmesi üzerine operasyon yapıldı.

50 BİNE YAKIN ELEKTRONİK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda içinde beş bin 900 elektronik sigara bulunan kutuları Türkiye'ye yasa dışı olarak sokmak için Dedeağaç'ın sahil bölgesinde saklayan 4 Yunan vatandaşı tutukladı.

Dedeağaç ve Rodop bölgelerinde suç örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen 2 Türk ile 3 Yunan da elektronik sigaraların saklandığı depoda yakalandı.

Operasyonlarda ele geçirilen 49 bin 505 kaçak elektronik sigara, 620 kullanılmış cep telefonu, 5 araç, 2 tekne, 31 araba yedek parçası ve 1250 Euro’ya el konuldu. Yakalanan iki Türk ve yedi Yunan vatandaşı cezaevine gönderildi.