ABD'nin çok okunan bulvar gazetelerinden New York Post, senatör Bob Menendez hakkında yeni iddialar ortaya attı... 

ABD Senatosu'nda Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olarak görev yaptığı sırada hakkında rüşvet suçlaması yöneltilen ve bu pozisyonu bırakan Menendez'in 15 yıl önce evli olan sevgilisine içi nakit para dolu bir kasa gösterdiği ortaya çıktı. 

Yayınlanan belgede Menendez'in sevgilisi 2007 yılında arkadaşlarına gizli yerlere doldurulmuş deste deste nakit para gördüğünü söyleyerek övünmüş.

Hakkındaki skandallar patlak vermeden önce ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışının önüne engel olan ve Rum ve Ermeni lobisiyle yakınlığı bulunan Menendez'in "müteahhitlerden ve nüfuz peşinde koşan kişilerden aldığı komisyonlarla" övündüğü ve senatörün Başkan John F. Kennedy tarafından kullanıldığını söylediği bir yatakta ve özel bir jette çıplak fotoğraflar ve seks içeren ateşli bir ilişki yaşadıkları da iddia ediliyor.

Bu ifşaatlar, 70 yaşındaki Menendez ve ikinci eşi Nadine Arslanian'ın geçen yıl federal yetkililerin Englewood Cliffs, NJ'deki evlerinde yaklaşık 500.000 dolar nakit para ve altın külçeler ele geçirmesinin ardından rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarıyla suçlanmasının ardından geldi.

İDDİALARI REDDETTİ

Geçen hafta ise federal savcılar yeni bir dosyada 56 yaşındaki Arslanian'ın sözde rüşvet planının bir parçası olarak elmas bir nişan yüzüğü aldığını ve çiftin "007" olarak adlandırdıkları alternatif bir telefonu sözde suç ortaklarından biriyle iletişim kurmak için kullandığını iddia etti.

Çift ve suç ortakları New Jersey'li işadamları Fred Daibes, Wael Hana ve Jose Uribe tüm suçlamaları reddetti. Menendez, altın külçelerin Arslanian'ın annesine ait olduğunu iddia etmişti.

Mendendez'in, Freehold, NJ'de İspanyolca yayın yapan küçük bir gazetenin yayıncısı olduğu dönemde tanıştığı evli ve eski bir kilise sekreteri olan Cecilia Reynolds ile ilişki yaşadığı ilk kez 2013 yılında The Post tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Gizli parayla ilgili iddialar, 2013 yılında anonim bir yazar tarafından New York Times ve Virginia merkezli bir etik izleme grubu olan Ulusal Hukuk ve Politika Merkezi gibi kuruluşlara dağıtılan bir dosyada yer alıyordu.

"7 GÜN BOYUNCA ÇILGINCA SEKS YAPTILAR"

Dosyada Menendez'in "en iyi lüksü, JFK ve Jacqueline Kennedy'nin uyuduğu yatakta uyumayı ve seks yapmayı" vaat ettiği iddia ediliyor. Kennedy'ler de 1961'de Porto Riko'da kalmışlardı...

Dosyada "Yedi gün boyunca çılgınca seks yaptılar, kendilerine resmi polis eskortu sağlandı ve resmi şoför ve görevlilerin emrinde olduğu resmi bir VIP muamelesi gördüler" iddiası yer alıyor.

Dosyadaki fotoğraflarda Menendez ve Reynolds, Porto Riko'daki bölgeleri ziyaret ederken ABD Orman Hizmetleri üniformalı bir adamla poz verirken görülüyor.

2013 tarihli dosyada Reynolds'ın "en yakın Latin arkadaşlarına bile 25,000 feet yükseklikte, türbülans sırasında bile Menendez ile seks yapmanın nasıl bir şey olduğunu anlatarak övündüğü" iddia ediliyor.