Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin tanıtım toplantısnıda yaptığı açıklamada, 40 ayrı noktada 300'den fazla etkinliğin 25 Mayıs'tan itibaren 9 gün boyunca süreceğini belirtti. 

Şıldak, "Hazırlıklarımızı tamamladık, güvenlik, sağlık emniyet tedbirlerini aldık. SOLOTÜRK gösteri yapacak. Gurur verici bir gösteri olacak. Eyyübiye Millet Bahçesi'nde hep birlikte izleyeceğiz. Vatandaşlarımız festival kapsamında istedikleri etkinliklere katılabilir" dedi.

"FESTİVALE HER YIL 5 ŞEHİR EKLENİYOR"

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Kültür Yolu Festivali Direktörü Selim Terzi, bu yıl festivalin ikinci durağının Şanlıurfa'da gerçekleştirileceğini belirtti. 

Festivalin 16 şehri kapsadığını hatırlatan Terzi, "Türkiye Kültür Yolu Festivali 2021 yılında başlayan bir serüven artık profesyonel şekilde hayatını devam ettiriyor. 16 şehirde devam eden festivalimiz her yıl farklı bölgelerden 5 şehir eklenerek devam edecek büyük bir maratondur. Şehirlerin sadece kültür sanatına değil ekonomisine de katkı sunacak bir festival olacak" diye konuştu. 

Terzi, 25 Mayıs'ta başlayacak festival etkinliklerinin 2 Haziran'da sona ermesinin planlandığını sözlerine ekledi.