2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Türkiye Gürcistan’ı 3-1 mağlup ederek üç puan kazanan Ay Yıldızlılar, Portekiz, Gürcistan ve Çekya ile mücadele edecek. EURO 2024 macerasına devam eden Türkiye, gruptan lider çıkma yolunda altın üç puan niteliği taşıyan Portekiz maçında kazanmak istiyor. 

TÜRKİYE PORTEKİZ MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Türkiye A Milli Futbol takımı, Euro 2024 2. maçını Portekiz ile oynayacak.

Türkiye Portekiz maçı 22 Haziran Cumartesi günü TSİ 19.00’da Dortmund’da oynanacak.

TÜRKİYE LİDERLİK HESABI YAPIYOR

Türkiye, Gürcistan’ı yenerek en iyi dört üçüncüsünün gruptan çıkacağı EURO 2024’te büyük avantaj yakaladı. Artık gruptan çıkmak garanti gibi ancak hedefimiz büyük: Liderlik...

Portekiz, Çekya karşısında zorlanıp zar zor 2-1 kazandı. Bu da millilerimize bir gollük averaj avantajı verdi. Ay-Yıldızlılar cumartesi günü Portekiz’i yenerse grup liderliğini neredeyse garantileyecek. Berabere bile kalsak Gürcistan-Çekya maçının sonucuna göre büyük avantaj yakalayacağız.

FRANSA'DAN KAÇMAK GEREK

Peki liderlik neden önemli? Çünkü F Grubu’nu ikinci bitiren ekip C Grubu lideriyle eşleşecek; yani bir mucize olmazsa Fransa’yla... Ancak lider bitirirsek bu kez A, B veya C gruplarının üçüncüsüyle karşılaşacağız. Aynı zamanda turnuva ağacının daha rahat bölümüne kendimizi atacağız. Böylece yarı finale kadar rahat gideceğiz.