Olay, saat 01.30 sıralarında kent merkezindeki bir türkü evinde meydana geldi. Cezaevinden bir süre önce tahliye olduğu öne sürülen İsmail Yılmaz ile türkü evi işletmecisi Şengül Yeşilkaya arasında tartışma çıktı. 

Tartışma seslerini duyan çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İşletmeye gelen ekipler, boğaz kısmında darp izi olup, yerde hareketsiz yatan Şengül Yeşilkaya'nın hayatını kaybettiğini belirledi. 

İncelemede kablo ile boğularak öldürüldüğü tespit edilen kadının cansız bedeni, otopsi için hastane morguna götürüldü. 

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında katil zanlısı İsmail Yıldız (56) yakalandı.

Konuya ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bir işletmede dün gece yaşanan "kasten öldürme" olayına ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama ihtiyacı duyulduğu belirtildi.

Olayın bildirilmesinin ardından nöbetçi cumhuriyet savcısının olay yeri inceleme ekipleri eşliğinde gerekli incelemeyi yaptığı ve suç delillerinin muhafaza altına alındığı kaydedilen açıklamada, olayın şüphelisinin gözaltına alındığı, gözaltı süresinin bitimine müteakip adliyeye intikalinin gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada, kayıtların tetkik edildiği, maktulle ilgili uygulanan koruyucu ve önleyici herhangi tedbir kararı ve talebinin bulunmadığı belirtilerek, soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.