Bursa'da çocuklarından Zeynep (11) ve Aslı’yı (6) bıçaklayarak Muhammet Ali’yi (3) ise boğarak öldürüp polise teslim olan Murat Kılıç’ın (39) ifadesinde “Simit, poğaça alarak kahvaltı yapıyorduk. Masanın üzerinde duran bıçağı görünce içime bir şeyler oldu. Sonra, kızlarımı rastgele bıçaklayarak öldürdüm. Oğlumu ise boğdum” dediği belirtildi. 

EŞİ BİR YIL ÖNCE TERK ETMİŞ

Nilüfer ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi Bağlar Sokak'ta dün 4 katlı apartmanın bodrum katında oturan, evlerde boyacılık yapan Metin Kılıç, kızları Zeynep ve Aslı Kılıç'ı bıçaklayarak, oğlu Muhammet Ali Kılıç'ı ise boğarak öldürdü.


Murat Kılıç 

Eşi G.K.'nin bir yıl önce psikolojik sorunları olduğu belirtilen Murat Kılıç’ı terk edip, 3 çocuğuyla birlikte Erzurum’a ailesinin yanına gittiği ifade edildi. 

"MASANIN ÜZERİNDE BIÇAĞI GÖRÜNCE..."

Murat Kılıç'ın polisteki ifadesinde şunları söylediği kaydedildi:

- Eşim beni terk ettikten sonra bir süre yalnız yaşadım. Bir ay önce Erzurum'a gidip çocuklarımı alarak Bursa'ya döndüm. Bazı günler kızlarım ve oğlumu Yavuz Selim Mahallesi'nde oturan anneme teslim ediyordum. Salı günü de çocuklarımı yine anneme bıraktım. Çarşamba günü aldım. Evimizde, simit, poğaça alarak kahvaltı yapıyorduk.

- Masanın üzerinde duran bıçağı görünce içime bir şeyler oldu. Sonra, kızlarımı rastgele bıçaklayarak öldürdüm. Oğlumu ise boğdum. Kendime zarar verecektim. Bunu başaramadım. Sonra, polise giderek teslim olmaya karar verdim. Öyle de yaptım.

GERİYE KIYAFETLER KALDI

Cenazeleri Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan kardeşlere otopsi yapıldı. Zeynep ve Aslı Kılıç'ın vücudunda çok sayıda bıçak darbesi tespit edildi. Babaları tarafından öldürülen üç kardeşten geriye, ölmeden önce yıkayıp evlerinin penceresine astıkları kıyafetleri kaldı.

ÇOCUKLAR ERZURUM'DA DEFNEDİLECEK

Bursa'da, dün babaları Murat Kılıç tarafından, oturdukları bodrum katındaki evlerinde öldürülen Zeynep, Aslı ve Muhammet Ali Kılıç kardeşlere, Bursa Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Cenazeler daha sonra, Erzurum'dan gelen akrabalarına teslim edildi. Bursa'dan kara yolu ile İstanbul'a, oradan da uçak ile Erzurum'a gönderilecek olan çocukların cenazeleri, yarın Karayazı ilçesi Kazbel Mahallesi'nde öğlende toprağa verilecek. 

BABA TUTUKLANDI

Öte yandan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'nde sorgulanan Murat Kılıç, bugün adliyeye sevk edildi. Kılıç, savcılık soruşturmasının ardından 'kasten öldürmek' suçundan çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.