21 Şubat'ta yaşanan ve dünya basınına yansıyan havadaki panik anları sosyal medyada da olay oldu.

Albuquerque'den Chicago'ya giden uçakta bir yolcunun acil durum kapısını açmaya çalışması, diğer yolcuların müdahelesiyle son buldu. Uçak yolcuları, uçuş sırasında kapıyı açmaya çalışan adamı yere yatırıp koli bandıyla bantladı.

Uçaktaki bir yolcu, beş kişinin adamı adeta güreşerek yere yatırdıklarını ve daha fazla sorun çıkarıp hasar vermemesi için de bacaklarını bantladıklarını söyledi.

Yolcu Zach Etkind, X'te şunları yazdı: "Albuquerque'den ayrıldıktan 30 dakika sonra, sarsıldım ve uçağın kapısını agresif bir şekilde açmaya çalışan bir adam olduğunu gördüm. Ben ve diğer beş kişi onunla koridorda güreşmek, bacaklarını bantlamak ve esnek kelepçeler takmak zorunda kaldık."

Etkind, ismi açıklanmayan adamın kapıyı açmadan önce bu uçaktan inmesi gerektiğini söylediğini iddia etti.

Instagram'da da @layzdubz ismini kullanan bir yolcu şunları söyledi: "Hayatımın en korkunç günlerinden biri. ABQ'dan eve uçarken yaklaşık 30 dakikadır havadayız ve birden büyük bir rüzgar esiyor. Bu adam acil çıkış kapısını açtı. İnsanlar onu yere yatırıp bağladı. Acil olarak geri inmek zorunda kaldık."

Uçağın havaalanına geri inip adamı uçuştan çıkarmaktan başka çaresi kalmaması üzerine yolcular Albuquerque'de kaldı. American Airlines'tan yapılan açıklamada, kabinde rahatsız edici bir yolcu nedeniyle uçağın havaalanına dönmekten başka seçeneği kalmadığı doğrulandı.

Olayla ilgili ise soruşturma hâlâ devam ediyor.