Filipinler merkezli havayolu şirketi Cebu Pacific'in uçuş görevlisi Henny Joyce Lim, TikTok hesabından paylaştığı bir videoda, üçgenlerin altında oturan yolcuların pencere dışındaki en iyi görüntüyü elde ettiğini söyledi. 

304.700'den fazla görüntüleme alan 36 saniyelik klipte Lim, yolculara kendi koltuklarını seçebilmeleri durumunda kabindeki üçgenleri aramalarını tavsiye ediyor.

Lim konuşmasında, "Uçuş ekibinin kanatları kontrol etmesi gerekiyorsa bu üçgenler dışarıdaki kanatlar için en iyi görüş noktalarını bilmelerini sağlıyor."

"Pencere fotoğrafı veya video çekmeyi seven herkes, bu koltuklardan kanatlar üzerindeki en iyi görüntüyü elde edecek" dedi.

Bunun üzerine TikTok kullanıcıları videoyu izleyerek üçgenlere denk gelen koltukları ölçmeye çalıştı. Bir sosyal medya kullanıcısı, üçgenlerin altındaki koltukların 10 ve 18. sıra olduğunu düşündüğünü söyledi. 

Lim de bu yorumu "Ya 10'da ya da 18'de" diye onaylarken "Ama yine de uçağın tipine bağlı…" diye ekledi.

Emekli havacılık mühendisi Lee Ballentine, 2015 yılında Soru-Cevap web sitesi Quora'da siyah üçgenlerin varlığına açıklık getirdi:

“Siyah üçgen, 'William Shatner'ın Koltuğu' olarak adlandırılan, kanadın en net manzarasına sahip koltuğun yerini işaret ediyor."

"Shatner referansı, ilk kez 11 Ekim 1963'te yayınlanan, Alacakaranlık Kuşağı'nın en tuhaf bölümlerinden biri olan '20.000 Feet'te Kabus'a gönderme yapıyor. Bu filmde Shatner'ın karakteri, yolcusu olduğu uçağın kanadında bir gremlin görüyor." dedi.