Pınar Karşıyaka, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisinin üçüncü maçında yarın Galatasaray Ekmas'ı konuk edecek. Başantrenör Ufuk Sarıca, "İzmir'de, kendi evimizde turu geçmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Sarıca, yaptığı açıklamada, oyuncularına teşekkür ederek, takımıyla gurur duyduğunu dile getirdi.

İstanbul'da 90-87 galip geldikleri maçta 11-12 bin taraftarın önünde oynadıklarını belirten Sarıca,  "Kimse deplasmanda kazanabileceğimize inanmıyordu. Çok ağır bir atmosfer vardı ama müthiş bir maç oynadık. 10 sayı geriye düştük ama buna rağmen yine pes etmedik ve sonunda çok büyük oynayarak kazanmayı becerdik." dedi.

Sarıca, ilk maçta Vitto Brown'un, dünkü maçta ise Jaylon Brown'ın sakatlandığını hatırlatarak, "Maça çok iyi başlayan Jaylon kasık sakatlığı yaşadı, devam edemeyeceğini söyledi. Biz de oynatamadık. Ancak Ergi'den, özellikle Mert Celep'ten çok büyük katkı aldık. Vitto sakat sakat oynadı, fedakarlık yaptı, oynamayabilirdi, çünkü çok ağrısı vardı." şeklinde konuştu.

Seriyi İzmir'e taşıdıklarını belirten Sarıca, "Bir maç daha oynamamız lazım ve yorgunluklar, sakatlılar üst üste geliyor. Hazır olmalıyız. Jaylon'ın sakatlığı iyi gözükmüyor, ne olacağına bakacağız. Taraftarımızın önünde elimizden geleni yapacağız. İzmir'de, kendi evimizde turu geçmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.