Kerem Demirbay iyi sanatçı. Orta sahada böyle oyuncular varsa rakip ne kadar alan daraltırsa daraltsın, ince paslar şifreyi çözer. Barış Alper’e çok iyi top attı. Burada Barış’a baktım topla buluşurken.

Topla buluştuğunda golü Ziyech’e attıracağı net belliydi. Dün akşam yine çok iyi başlamıştı Barış Alper. Sivasspor  savunmasının arkasına yapılan koşular ve topsuz oyundaki önemli hamleler ikinci golü getirecekti. Başrolde yine Barış vardı.

Bu kez bir başka usta sahne almıştı; Mertens! İstediği zaman ritmi yükselten, sonra düşüren ve oyuna hükmeden Galatasaray rahat bir şekilde devreyi kapattı.

Manaj kontrolü kolay olmayan bir forvet olduğunu sezon içinde göstermişti. Duran topu karşılamada müdahaleyi savunma tarafı yapamazsa kaçınılmaz olarak top ağlara gider. Caner golü atarken Manaj’ın golde katkısı büyüktü.

Sivasspor golü attığına pişman oldu adeta. 2 dakikada hava değişti. Mertens usta, İcardi’ye nefis gol pasını vermişti.

Ziyech televizyoncu deyimiyle jeneriklik gollerine devam ediyor. Yine ceza sahası dışından muhteşem vurdu. Onun ceza sahası dışından attığı golleri görürken akıllara ister istemez Hagi’nin golleri geliyor. Futbolseverler böyle gollere bayılır.

Mertens'in attığı beşinci gol tipik bir Barcelona golü oldu. 3 pasta iş bitmişti. Takım şampiyonluğa koşarken Icardi’de gol krallığına gidiyor.

Galatasaray dünkü maçta zorlanabilir, Sivasspor takım savunmasını iyi yapıyor görüşleri vardı maç öncesinde. Şampiyonluk rotasına girip tam yol ileri yapmış bir takım karşısında çaresiz kalırsınız.

Okan Buruk’un kadrosu, çok büyük bir futbol sürprizi yaşanmazsa ligi şampiyon olarak bitirmek üzere.